En beğendiğiniz Osmanlı padişahı

4. Murat. Ve Sultan Abdülaziz'in besteleri.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayatını at üzerinde geçiren, Batı'da "Muhteşem" Doğu'da "Kanuni" olarak anılan, nice şehirleri feth eden, mektubuyla bile sultanları rezil rüsva eden bir adama ömrünün yarısını haremde geçiriyor demek, kuş yüzer balık uçar gibi bir şey olmalı.
Hocam bence tamamen haklı olmasam bile haklı olduğum taraflar da var :D. Çünkü 6 çocuk yapmak da az vakit alan bir iş değil bence 🥴.

Anti kemalist falan değilim bu arada yanlış anlaşılmasın Atatürk'e saygım sonsuzdur Allah ondan razı olsun sadece devletimizin dinin İslam olarak kalmasını isterdim ve osmanlı zamanları bana daha güzel geliyor halk ilişkileri kültür beni etkiliyor.
Gayet ortadoğu çöp ülkeleri gibi olurduk, petrolsüz sefil durumda. Kültür derken? %6-9 arası gidip gelen okuma yazma oranı ile mi? Biraz kitap okusan iyi olur.

Gayet Orta Doğu çöp ülkeleri gibi olurduk, petrolsüz sefil durumda. Kültür derken? %6-9 arası gidip gelen okuma yazma oranı ile mi? Biraz kitap okusan iyi olur.

Siz nasıl düşünüyorsanız düşünün ben böyle düşünüyorum saygı duymak zorundasınız duymazsanız da duymayın kitap okuyorum merak etmeyin. Kültür derken mi? Halk o zamanlar çok daha huzurluydu bu kesin şu ana göre onu inkar ederseniz konuşmayın benimle bile konuyu flamewar yapmayacağım konuyu kapatın ve burayı savaş alanı yapmayalım. İyi günler.

Bence Fatih Sultan Mehmet ve Yavuz Sultan Selim gerçek anlamda yaşadıkları zamanın çok daha ötesini yaşamış insanlardı. Ve her ne kadar hataları olsa da Kanuni Sultan Süleyman da bu pastadan payını alabilir, diye düşünüyorum.
Ekleme: İsmini saymadığım bir sürü padişah var ve birbirinden başarılı padişahlar da mevcut. Aynı şekilde- maalesef ki durum böyle- sevilmeyen padişahlar da mevcut.

Geri
Yukarı