En çok boy uzatan spor dalı hangisi?

Hiç kimse genetik sınırının üzerinde boyunu uzatamaz. İstediğiniz sporu yapın, genetiğiniz izin vermiyorsa yapacak bir şey yok. O yüzden boyunuzu uzatmaya yarayacak şey spor değil. Aynı zamanda süt de değil. Kemikleriniz sağlamlaşır evet, ancak her gün süt içiyorum boyum uzayacak hayır. Öyle bir şey yok.
Genetik sınırınızı sonuna kadar kullanmak istiyorsanız postürünüzü düzelterek, hareket ederek başlayabilirsiniz. Ardından fitness, yüzme, basketbol istediğiniz sporu yapabilirsiniz. Hangisinden keyif alıyorsanız.

Süt ve basketbol... İkisi de işe yaramıyor.

O zaman çoğunun ailesi kısa olan bu basketbolcular nasıl uzadı? Ben zaten her basket oynayan uzar demiyorum istisnalar olabilir ancak bunlar kulaktan dolma bilgiler değil bilimsel kanıtlar.
Hiç kimse genetik sınırının üzerinde boyunu uzatamaz. İstediğiniz sporu yapın, genetiğiniz izin vermiyorsa yapacak bir şey yok. O yüzden boyunuzu uzatmaya yarayacak şey spor değil. Aynı zamanda süt de değil. Kemikleriniz sağlamlaşır evet, ancak her gün süt içiyorum boyum uzayacak hayır. Öyle bir şey yok.
Genetik sınırınızı sonuna kadar kullanmak istiyorsanız postürünüzü düzelterek, hareket ederek başlayabilirsiniz. Ardından fitness, yüzme, basketbol istediğiniz sporu yapabilirsiniz. Hangisinden keyif alıyorsanız.

Hocam ben zaten genetik sınır olduğunu biliyorum sadece maksimum seviye ye taşımak istiyorum.

O zaman çoğunun ailesi kısa olan bu basketbolcular nasıl uzadı? Ben zaten her basket oynayan uzar demiyorum istisnalar olabilir ancak bunlar kulaktan dolma bilgiler değil bilimsel kanıtlar.
Bilimsel kanıtlar mı? Hangi bilimsel kanıtlardan bahsediyoruz tam olarak? Tam tersine sütün bu pazarlama stratejisini çürüten onlarca araştırma varken hem de. Ayrıca annesi babası kısa olup çok uzunların olması gayet normal ya da tam tersi.

Bilimsel kanıtlar mı? Hangi bilimsel kanıtlardan bahsediyoruz tam olarak? Tam tersine sütün bu pazarlama stratejisini çürüten onlarca araştırma varken hem de. Ayrıca annesi babası kısa olup çok uzunların olması gayet normal ya da tam tersi.

Yediğimiz ve içtiğimiz çoğu besinin yararı olduğu kadar zararı da var aksini iddia etmiyorum. Eğer annesi babası kısayken kendisi uzun olan veya tam tersi olan bir şey varsa genetik de yalan o zaman örnek vereyim will smith 1.88 oğlu 1.75 nedeninin oğlunun basketbol oynamadığı için böyle olduğunu düşünüyorum.

Genetik faktör en önemlisi geri kalanlar dolaylı yoldan genetik olarak 175 olacaksan yeterli besin alıp spor yaparsan 180 olursun mesela. Yemene dikkat etmezsen 170 kalırsın gibi. En önemlisi genetik dolaylı yollar Max 5 cm fark ettiriyor.

Emin misiniz lebron james, cedi Osman?

Hocam sadece beslenme ile halledilecek bir şey olduğunu sanmıyorum.

Arkadaşlar şu an 18 yaşındayım ortalama 20'li yaşlara kadar boy uzadığını öğrendim bu yüzden kolları sıvadım çalışma planı oluşturmaya başladım plan şöyle elimden geldiği kadar sağlıklı beslenmeye çalışacağım her gün ip atlayacağım 1 saat yüzeceğim 1 saat de set olarak atlama antrenmanları yapacağım bu sayede boyumun uzayacağını düşünüyorum. Planda şu an süt yok ekonomik nedenlerden dolayı ama 1, 2 aya onu da halledeceğim günde 200ML de süt içeceğim boyum 1.80
Arkadaşım kaç senedir basketbol oynuyor. Boyu 1.60 hala. Bu arada çocuk da 21 yaşında he. Lisede çok oynardı. :D

Yediğimiz ve içtiğimiz çoğu besinin yararı olduğu kadar zararı da var aksini iddia etmiyorum. Eğer annesi babası kısayken kendisi uzun olan veya tam tersi olan bir şey varsa genetik de yalan o zaman örnek vereyim will smith 1.88 oğlu 1.75 nedeninin oğlunun basketbol oynamadığı için böyle olduğunu düşünüyorum.
Tıp okuduğum için kendimi genetik konusunda biraz yetkin görüyorum. Süt konusu yarar-zarar gibi basit bir olay değil. İnek sütünün içindeki mineraller, proteinler, kendi şekeri ve bunların sindirimiyle biyoyararlanımı gibi konulara bakmak gerekiyor. Ve sonucunda bırak olağanüstü bir faydayı sıradan bir faydası bile yok. Genetik ise tam olarak dediğin gibi işlemiyor. Yoksa insanların neredeyse tamamı aynı boyda olma eğilimi gösterirdi. Hastalık harici çok uzun ve çok kısa insanlar olmazdı.

Saçma sapan teoriler uydurarak konuşuyorsun. Will Smith'in boyu 188 olabilir ama karısının boyu 1.50 küsur.

Yeni konular

Geri
Yukarı