İnceleme En Garip Kulaklık: Torima P47 Wireless

Merhabalar, bugün 60 liraya aldığım en garip kulaklığın incelemesi ile karşınızdayım. Çok uzatmadan incelemeye geçiyorum.

Torima P47 Wireless

Tasarım​

Kulaklığı kutusundan çıkardığımda beni garip bir yapı karşılıyor, normal kulaklıkların şekli Dünya gibi, geoit bir şekle sahipken; bu kulaklık direkt yuvarlak bir yapıya sahip. Bu yüzden kafada düzgün durmuyor, bir puan kırdım.

WhatsApp Görsel 2023-07-12 saat 11.11.50.jpg

Kulaklığın kenarlarından birinde multimedya tuşları ve marka ismi bulunuyor. Diğerinde ise marka ismi ve kulaklığın modeli bulunuyor.

WhatsApp Görsel 2023-07-12 saat 11.12.22.jpg
WhatsApp Görsel 2023-07-12 saat 11.25.10.jpg

Kulaklığın üstünde bir tane AUX girişi ve bir tane Micro-USB girişi bulunuyor.

WhatsApp Görsel 2023-07-12 saat 11.26.58.jpg

Kulaklığın pedleri sünger gibi ve sürücüleri maksimum 20 mm idir. Buradan iki puan kırdım.

WhatsApp Görsel 2023-07-12 saat 11.23.19.jpg

Kafa boyutu büyütme ve kulaklığı katlama bölümü düzgün çalışıyor.

WhatsApp Görsel 2023-07-12 saat 11.27.23.jpg

Kulaklığın Sesi​

Buradaki videodan kulaklığın sesini dinleyebilirsiniz. Ses iyi değil ama kötü de değil, yeterli. Buradan kıracağım tek eksi var o da kulaklığın bası olmaması.

Onun dışında genel kullanım için sesi kullanılabilir.

Mikrofon​

Mikrofonun sesini çekmeyeceğim çünkü çok kötü, çok boğuk ve ses karşı tarafın duyabileceği derecede değil. Buradan da puan kırdım.

Bluetooth​

Bluetooth iyi değil ama telefonunuz cebinizde iken gitmeyecek şekilde, ama bağlantı kalitesi kötü. Yani seste gecikmeler yaşanıyor.

Kulaklığın Artıları ve Eksileri

Artıları:
-Kulaklık fiyatına göre yeterli,

Eksileri:
-Mikrofonunun sesi çok kötü, kullanılacak derecede değil,
-Kulaklığın pedleri sünger gibi, çok kötü,
-Kulaklığın malzemesi çok kötü ve ince,
-Kulaklık genel kafalara uymayacak şekilde tasarlanmış,
-Ses sürücüleri çok küçük, normal boyutta bir kulak asla sığmaz,
-Bluetooth modunda seste gecikmeler yaşanıyor,
-Kulaklığı kullandıkça ped ve sürücü plastik bölümden çıkabiliyor, yaptırmanız gerekiyor.

Sonuç olarak zor zamanlarda kullanılabilir ama 100 liraya internetten bir kulaklık alsanız bile daha iyi olur gibime geliyor.

Rehber Notu:

-Siz hocalarımın genelde önerisi olduğu için sizi etiketliyor, eleştirilerinizi bekliyorum. @GalaxySal450 @Berkay Kiraz @616833 @Paper.C @GoktugT @Heimlich
-Rehberdeki tasarımı @BerkayZ87 hocamdan aldım, umarım sizin için de sorun değildir.

Son düzenleme:
Güzel inceleme olmuş hocam. Bu kulaklık Preo'nun bir model kulaklığının aynı kasası ve özelliklisi. Kendi bataryası ve micro SD girişi falan var. Şu an evde duruyor. İşlev özelliği fazla. Keşke daha kaliteli üretilseymiş. Çünkü ses ve malzeme kalitesi pek iyi durmuyor ancak işlev olarak bayağı özellikli (Bluetooth, kablolu, SD Card vs.). Çok düşük bütçelerde kablolu IEM'ler daha tatmin edici ses veriyor. Özellikle Çin'den olan modeller fiyatlarına oranla bazen beklentilerin üzerinde seslere sahip oluyor. Kulak üstü modeller yüksek fiyat segmentlerinde daha tatmin edici oluyor.

Geri
Yukarı