En gerçekçi FPS Oyun: Hell Let Loose

Hangi oyun motoru ile yapıldığı önemli değil, başlık bence veya sizce şeklinde nitelendirilmeli. Ben juri tarafından seçilmiş oyun falan sandım ama değil. Call of Duty MW şu ana kadar en gerçekçi FPS oyunlarından biri " bence ".

Oyunun böyle bir ünü var internette. Araştırdığım kadarıyla ben de bu tarz bir başlık seçtim. Fakat araştırırsanız sizde atmosfer olarak gerçekten son yılların en gerçekçi 2. dünya savaşı temalı oyunlarından biri olduğunu görürsünüz ve kullandığı motorun önemi yok demeniz saçma. Oyunun gerçekçiliğini fizik motoru belirler ve Unreal Engine 4 kalitesiyle CoD serilerinde kullanılan sürekli yamalanmış dandik motoru bir tutamazsın.

BF1 bedava oldu ona bakarsan? Fiyatına göre değerlendirdiğimizde bile sınıfta kalıyor.
Kişiden kişiye değişir. Oyunun mekanikleri hala beta aşamasında ve BF1 rahatlıkla geçecektir zamanla.
Şuanki hali ile top 3'e bile giremez.
Gece gece toxiclemeye gelmiş gibi hissettim kendimi ama başlığı görünce bu oyunun da hiç katılmasam da "En gerçekçi FPS oyunu" olarak bir namı olması biraz triggerlandırdı beni. Açıkçası bundan çok daha gerçekçi FPS oyunları var. Bkz. EFT, BF1, COD MW, Squad vs. gibi. Bu oyunlar varken Hell Let Loss'a "En gerçekçi FPS oyunu" denmesi benim sinirimi bozuyor.

Son düzenleme:
Bana sıradan bir oyundan daha az gerçekçi geldi. Başlığı görünce inanılmaz bir şey çıkacak zannettim ama yok. Günümüzdeki çoğu AAA oyunun bu oyundan daha gerçekçi olduğunu düşünüyorum. Mekanik olarak gerçekçilik istiyorsanız Insurgency'e bakın bence. Grafik olarak gerçekçilik istiyorsanız da Battlefield serisi hala bundan daha iyi bence.

Yapımcılar, en çok Erzurum oyunundan ilham almışlar. Bu arada Team17 oyunları genelde eğlenceli, platform benzeri oyunlar olurdu, ilginç bir tercih. Bir anlığına oyun Medal Of Honor dönemine götürür gibi oldu. Ama dediğim gibi Erzurum.

Bu oyunu uzun bir süre deneyimledim. Hatta geçenlerde yeniden oynadım. Eğer oynayabileceğiniz takım arkadaşınız varsa ve iletişim kurabileceğiniz ortamı hallettiyseniz bulunmaz bir realistik nimet diyebilirim. Yarım saat boyunca sadece bir mevziyi bile koruyabilirsiniz.

İletişim kısmı bu oyunu BF 1'den ayırıyor. Saatlerce süren oyunda kendinizi kaybediyorsunuz. Bir de BF 1, bu oyunun yanında arcade kalıyor. WW temasını seviyorsanız edinebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı