En hızlı Linux dağıtımı hangisidir?

436077

Hectopat
Makaleler
4
Yeni bir bilgisayar aldım ve eski bilgisayarıma format atmak istiyorum.

Özellikler:
Intel Dual Core D525 1.8 GHz
Intel GMA 3150 (256 MB)
2 GB RAM
500 GB HDD

Bu sisteme göre en iyi Linux dağıtımı arıyorum. Kali Linux'un 32 Bit sürümünü kursam mı yoksa daha hızlısı var mı? ha birde görünüm olarak da iyi olması lazım.

Son düzenleme:

Özellikler:
Intel GMA 3150 (256 MB)
2 GB RAM
500 GB HDD

Bu sisteme göre en iyi Linux dağıtımı arıyorum. Kali Linux'un 32 Bit sürümünü kursam mı yoksa daha hızlısı var mı?
En hızlı GNU/Linux dağıtımı Tiny Core Linux'dur, 1990'lı yıllardaki bilgisayarlar için tasarlanmıştır.

Özellikler:
Intel GMA 3150 (256 MB)
2 GB RAM
500 GB HDD

Bu sisteme göre en iyi Linux dağıtımı arıyorum. Kali Linux'un 32 Bit sürümünü kursam mı yoksa daha hızlısı var mı?
Linux mint, Ubuntu mate veya Zorin OS lite önerebilirim. Daha yüksek performans istiyorsanız antiX, Xubuntu veya daha da performans istiyorsanız Tiny Core kullanabilirsiniz. Kali günlük kullanım için değil siber güvenlik içindir. Hafif bir dağıtım olduğu söylenemez ve kullanması öbür çoğu dağıtıma göre zordur.

En hızlı GNU/Linux dağıtımı Tiny Core Linux'dur, 1990'lı yıllardaki bilgisayarlar için tasarlanmıştır.
En az kaynak en hızlı demek değildir her zaman.

Gentoo derleme ile her şeyi CPU'ya göre optimize ettiği için çok hızlıdır özellikle Custom kernel kullanılıyorsa. Bu sisteme Gentoo gideceği için demedim. @gen2 hocam bir ara Clear Linux'ten bahsetmişti, çok bilgim yok o yüzden etiketledim. Açıkçası hız ve minimalizm diyince aklıma Artix geliyor. Bu bilgisayara Gentoo gitmez diye düşünüyorum. Artix'de bayağı hızlıydı. Rehberim de var bu arada.

Hocam LXDE her ne kadar az kaynak kullansa ve hızlı olsa da donanım optimizasyonu ve stabilizasyon konusunda çok başarılı değil.

Bence başarılı, hafiflik konusunda Xfce'den daha iyidir. Ayrıca donanım optimizasyonun masaüstü ortamıyla bir alakası yok. Lxde oldukça kararlı bir ortam, ama görünüm olarak eski denilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı