En İyi Antivirüs Programı

Bu başlıklar sıktı artık. Google kullanmayı bilen bile hangilerinin iyi olduğunu görür.

Yanlış bir yaklaşımın var. İnsanlar zaten Google'da arama yapmayı biliyor. Buradaki amaç Technopat gibi en tecrübeli insanların olduğu yerde kullanıcıların görüşünü almak ve en güncel bilgiyi elde etmek. O yüzden sıktı vs hoş değil ;) Bizim işimiz bu, soruları cevaplamak ;)

BullGuard Internet Security öneririm. Deneme süresi boyunca kullandım ve hayran kaldım. AV-Test sonuçlarına göre de antivirüs kullandığım için BitDefender'da muhteşem bir korumaya sahip. Onu da önerebilirim.

Yanlış bir yaklaşımın var. İnsanlar zaten Google'da arama yapmayı biliyor. Buradaki amaç Technopat gibi en tecrübeli insanların olduğu yerde kullanıcıların görüşünü almak ve en güncel bilgiyi elde etmek. O yüzden sıktı vs hoş değil ;) Bizim işimiz bu, soruları cevaplamak ;)
Onu yapan firmalar zaten var arayan onları da bulur :) Google kullanmasını biliyorsa furkanın ve M.Can'ın verdiği gibi , burda her bir ağızdan ses çıkması sizce daha mı iyi!.

Onu yapan firmalar zaten var arayan onları da bulur :) Google kullanmasını biliyorsa furkanın ve M.Can'ın verdiği gibi , burda her bir ağızdan ses çıkması sizce daha mı iyi!.

İnsanların görüşün bildirmesi ne zamandan beri her bir ağızdan ses çıkması oldu? Sanırım yukarıda anlatmak istediğimi anlamadın.

Test sonuçları elbette internette var. Herkes olmasa da belirli bir kesim bunun farkındadır zaten. Test sonuçlarının haberleri vs. yapılıyor bir şekilde insanların haberi oluyor. Ama bunlar biraz kağıt üstünde kalıyor. Bir ürünü kullanmakla test sonuçlarına bakarak değerlendirme yapmak çok farklı şeyler. Diyelim ki bir arkadaş güvenlik programı satın almak istiyor. Bir sefer para verecek buna. Test sonuçlarına baktı aşağı yukarı bir fikir edindi. Ama merak etmeyecek mi bu ürünü kullanlar memnun mu diye ? İşte burada görüşlerin bildirilmesi önem kazanıyor.

İnsanların görüşün bildirmesi ne zamandan beri her bir ağızdan ses çıkması oldu? Sanırım yukarıda anlatmak istediğimi anlamadın.

Her biriniz farklı farklı sonuçların çıkması her bir ağızdan olur. Haliyle soruyu soran kişi çoğunluğa veya Tanıdığı kişiye güvenecek ve yanlış karar almasına sebep olabilecek.

- - - Güncellendi - - -

Test sonuçları elbette internette var. Herkes olmasa da belirli bir kesim bunun farkındadır zaten. Test sonuçlarının haberleri vs. yapılıyor bir şekilde insanların haberi oluyor. Ama bunlar biraz kağıt üstünde kalıyor. Bir ürünü kullanmakla test sonuçlarına bakarak değerlendirme yapmak çok farklı şeyler. Diyelim ki bir arkadaş güvenlik programı satın almak istiyor. Bir sefer para verecek buna. Test sonuçlarına baktı aşağı yukarı bir fikir edindi. Ama merak etmeyecek mi bu ürünü kullanlar memnun mu diye ? İşte burada görüşlerin bildirilmesi önem kazanıyor.

Kullanıcı sadece kullanış ve virüs tespitini göz önünde bulundurduğu için, bir öneri yapacak kişi test sonucunu gösterip bu; "Örn:Norton tavsiye ederim ama, test sonuçlarında düşük görünüyor benim şu sistemde .... rahat kullanılabiliyor ve virüslerin kaçırmadığını düşünüyorum" gibi bir örnekleme yapması gerekir. Direk Norton, Eset, vs firma ismi vermek öneriden sayılmaz.

Bilip bilmeyen de yorum yapıyor ve hataya sürüklüyor alacak insanı, para kısmında bu anda hataya düşüyor işde. Bende hataya düşmemesi için firmaların testleri var neyin ne olduğunu yazıyor. Az buçuk ing. bilen anlayabilir, bilmeyen ise Şu antivirüs nasıl diye sorabilir.

Burada antivirüsün zararlı yakalamadaki başarısı kadar kullanıcı deneyimi de önemli. Ben Comodo güvenlik uygulamasının her detayı yakalayıp bana sormasından hoşnutum. Ancak benim Comodo kurduğum bir bilgisayarın başına geçen Recep, bu kadar müdahaleci bir güvenlik ve ateş duvarı uygulamasından kesinlikle memnun değil. Güvenlik ve kullanılabilirlik dengesi üzerine yorumlarımızı detaylı yaparsak bu tür başlıklar beyhude olmaz. Sadece şudur, budur diyerek bırakırsak o zaman tekrar eden başlık olur :) Burada sanırım bu nokta üzerinde fikir birliğine varabiliriz?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı