En iyi futbolcu kim?

Messi mi, Ronaldo mu tartışması çok mantıksız. Çünkü tartışmasız Messi günümüz futbolunun en iyisidir. Ronaldo ise karakter olarak daha iyidir. Messi çünkü biraz soğuk kalıyor.

Bir tarafta durmadan çalışıp, kas yığını olarak yeteneklerini sergileyen Ronaldo var (işinin hakkını veriyor). Ama diğer tarafta çocukluğundan beri kemik gelişimi bile tam olmayan, Ronaldo'nun sarf ettiği eforu sarf etme ihtiyacı duymayan ve ondan iyi olan Messi var :)

Daha çok emek verince en iyi futbolcu olunmuyor maalesef. Ronaldo'dan da fazla emek veren futbolcular vardır ama isimleri bile duyulmamıştır.

El Classico zaferlerine bakıldığın da, bütün Barcelona galibiyetlerinin arkasındaki tek isim Messi'dir. Oynadığı zamanlar için konuşuyorum. Yani daha çok emek veren Ronaldo bunu başaramadı :)

Ronaldo daha çok bireysel kendi için oynamayı tercih ederken Messi öyle değil. Zaten ne zaman pas ve gol atmasını bildiği için daha iyi. Adamda ego yok. En güzel örnek penaltı vuruşundan Suarez'e attırdığı gol olabilir mesela. Yerinde kim olsa kendi penaltıyı gole çevirirdi. Özellikle Ronaldo hiç düşünmeden gevura vurur gibi topa vururdu :)

Benim için ise en iyi futbolcu Ronaldinho'dur. Günümüz için konuşursakta Messi.
Aşağıya video bırakayım ki, tartışma çıkmadan bitmiş olsun :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Messi'nin soğuk biri olduğunu sanmıyorum sadece Ronaldo gibi fenomen olma amacı gütmüyor. Futbol yeteneği olarak da Messi ile başkalarının karşılaştırmak komik bir şey. Gelmiş geçmiş en iyi futbolcu hatta sporcudur kendisi.

Messi'nin soğuk biri olduğunu sanmıyorum sadece ronaldo gibi fenomen olma amacı gütmüyor. Futbol yeteneği olarak da messi ile başkalarının karşılaştırmak komik bir şey. Gelmiş geçmiş en iyi futbolcu hatta sporcudur kendisi.

Gelmiş geçmiş Maradona tartılşılmaz adam neredeyse tek başına dünya kupasını aldırttı. Messi günümüzün en iyi futbolcusudur.

Gelmiş geçmiş en iyi futbolcum Messi'dir.

Aktif (Form) olarak en iyi 11'im;

Neuer
Davies Ramos Skriniar TAA

de Jong Kroos
Sancho Messi

Kane Lewandowski

Unutmayın ki aktif (form) olarak hazırladım, Ronaldo bu sene formsuz olduğu için koymadım.
Sancho ve de Jong performansıyla bu kadroya girmeyi haketti. van Dijk'ı da koymadım çünkü bu sene sakatlandı ve fazla forma giyemedi. Skriniar ve de Ligt arasında kalmıştım. Skriniar'ı koydum. Mbappe'yi severim ancak dün oynanan City maçında gözümden düşmesine sebep oldu. Haaland ise Cebelitarık maçından sonra formu düştü 5-6 maç gol atamadı, sonrasında Werder Bremen maçıyla suskunluğunu bozdu. O yüzden liginde hem asist kralı hemde gol kralı olan Kane'yi koydum. Lewandowski'yide anlarsınız zaten.Umarım beğenirsiniz. Ne alaka şimdi dersenizde içimi dökmek istedim sıkıntıdan. :)
Gelmiş geçmiş en iyi futbolcum Messi'dir.

Aktif (Form) olarak en iyi 11'im;

Neuer
Davies Ramos Skriniar TAA

de Jong Kroos
Sancho Messi

Kane Lewandowski

Unutmayın ki aktif (form) olarak hazırladım, Ronaldo bu sene formsuz olduğu için koymadım.
Sancho ve de Jong performansıyla bu kadroya girmeyi haketti. van Dijk'ı da koymadım çünkü bu sene sakatlandı ve fazla forma giyemedi. Skriniar ve de Ligt arasında kalmıştım. Skriniar'ı koydum. Mbappe'yi severim ancak dün oynanan City maçında gözümden düşmesine sebep oldu. Haaland ise Cebelitarık maçından sonra formu düştü 5-6 maç gol atamadı, sonrasında Werder Bremen maçıyla suskunluğunu bozdu. O yüzden liginde hem asist kralı hemde gol kralı olan Kane'yi koydum. Lewandowski'yide anlarsınız zaten.Umarım beğenirsiniz. Ne alaka şimdi dersenizde içimi dökmek istedim sıkıntıdan. :)
Diziliş olarak yapmıştım bozulmuş. ☹️

Geri
Yukarı