En iyi muhabbet kuşu yemi hangisi?

Kanarya yemini demiyorum bence alacaksanız kapalı yem almak lazım aslında muhabbet kuşu işi yapılır ama kaliteli cinsler ile yapılabilir.

Evet hocam haklısınız. Kaliteli cinsler satılmıyorlar pahalı geldiği için. Eskiden yanlış hatırlamıyorsam 1 çift jumbo 600 700 iken şimdilerde 300'e falan satılmadığını gördüm geçen. Satılan kuş yem fiyatını kurtarmıyor ki. Büyük bir yerin olması gerek kurtarması için.

Evet hocam haklısınız. Kaliteli cinsler satılmıyorlar pahalı geldiği için. Eskiden yanlış hatırlamıyorsam 1 çift jumbo 600 700 iken şimdilerde 300'e falan satılmadığını gördüm geçen. Satılan kuş yem fiyatını kurtarmıyor ki. Büyük bir yerin olması gerek kurtarması için.
Hocam 1 jumbo 500 den başlıyor.

Ben de bir süre araştırıp TR'de alınabecek en iyi yemlerden bir tanesi olarak versela Laga'yı buldum. 4-5 aydır kullanıyorum. Kuşlar memnun. Amazon'dan almaya çalışıyorum. Bazı satıcıların sahte ürün veya büyük paketlerden bölerek kendileri paketledikleri ürünleri sattığına dair şikayetler gördüm.

Ben de bir süre araştırıp TR'de alınabecek en iyi yemlerden bir tanesi olarak versela Laga'yı buldum. 4-5 aydır kullanıyorum. Kuşlar memnun. Amazon'dan almaya çalışıyorum. Bazı satıcıların sahte ürün veya büyük paketlerden bölerek kendileri paketledikleri ürünleri sattığına dair şikayetler gördüm.
Hocam bölme olayı şöyle adam 20 kg lik alıyorsa onu 1 kg ye bölüyor genelde kuşcular böyle satar vitaminlerdede öyle yapıyorlar mesela 1 lt alıyorlar 25 ml lik bi kaba koyup satıyorlar güvenilir satıcılardan almak gerekir ben şahsen bölünmüş vitamin alıyorum aldığım yer güvenilir.

Hocam bölme olayı şöyle adam 20 kglik alıyorsa onu 1 kg ye bölüyor genelde kuşcular böyle satar vitaminlerdede öyle yapıyorlar mesela 1 lt alıyorlar 25 ML'lik bir kaba koyup satıyorlar güvenilir satıcılardan almak gerekir ben şahsen bölünmüş vitamin alıyorum aldığım yer güvenilir.

Evet, bölünmüş olması çok sorun değil ama sanırım sorun saklama koşuluyla alakalı olabilir. Çünkü bazı satıcılar kötü koşullarda saklıyorlar sanırım. Yemlerin fotoğrafını atmış satın alanlar, rengi soluk bayat gibi görünüyordu. Ben bölünmüş almadım o yüzden kesin öyle diyemiyorum. Yorumlarda gördüklerimden bu sonuca vardım.

Evet, bölünmüş olması çok sorun değil ama sanırım sorun saklama koşuluyla alakalı olabilir. Çünkü bazı satıcılar kötü koşullarda saklıyorlar sanırım. Yemlerin fotoğrafını atmış satın alanlar, rengi soluk bayat gibi görünüyordu. Ben bölünmüş almadım o yüzden kesin öyle diyemiyorum. Yorumlarda gördüklerimden bu sonuca vardım.
Hocam saklama koşulları çok önemli satıcı adam akıllı saklıyamıyorsa onun suçudur ben mesela 3 4 site var bildiğim kuş yem vitamin vs vs orlardan alıyorum hiçbirinde bayat gelmedi.

Kuşun yetişkin ise Gold wings alabilirsin marka gayet güzel ve kuşlarım yeme bayılıyor ve tüyleri sağlıklı ve parlak bir şekilde yaptığını söylüyor ve bunlar açıkçası doğru. Kuşların tüylerini incelerken fark ettim, 3 veya 4 hafta içerisinde yemi silip süpürüyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı