En iyi yazılım dili

Yazılım dillerinin kendilerine göre iyi veya kötü yanları var. Olay tamamen sizde , sizin ne yapacağınıza bağlı olarak değişir bu durum örneğin web site üzerine çalışacaksanız HTML & PHP öğrenmeniz lazım. En iyi yazılım dili diye bir şey yoktur.

Oyun için C , C++ , C# dillerini öğrenmeniz gerek.
C++'ı biliyorum. Çok manyak bir dil diye hatırlıyorum. Oyun motorlarında vs. jet gibi imiş diye biliyorum.

Hazır oyun motoru kullanacağınızı varsayarak Unreal engine sanırım cpp kullanıyordu, Unity ise c# tı yine yanlış hatırlamıyorsam.

Ben bilgisayar olimpiyatlarına hazırlandığım için C yi çok iyi biliyorum. Java ise favorim. C ile başladım.
Evet U4 cpp kullanıyor. Onu düşünmüştüm de ben Cry Engine 5.6'yı düşünüyorum. Ve bilgisayar olimpiyatlarında ne yapılıyor?

C++ hakkında çok bilgim yok fakat tamamını bilen çok az kişi olduğu söyleniyor. Yamuluyorsam düzeltin;) Farklı teknolojiler çıkınca farklı amaçlara uygun diller türetilmiş. Dillerin atası C denir hatta. C++ı bilmediğim için neden bu iş için seçildiğini bilmiyorum. Yazması başlangıç seviyesi için daha kolay diyebiliriz bence. Ama en iyi yorumu C++ bilen biri yapacaktır.
Robot mu kodluyorsunuz?
Algoritma, algoritma, algoritma , sonlu matematik, C dili ve edebiyatı, C yazım kuralları. 1. Aşama için tabii ki.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı