En kolay Souls Oyunu hangisidir?

Sekiro hem en zoru hem de en kolayı souls oyunları içinde. Sekirodan sonra hepsi kolay ve sıkıcı geliyor souls oyunlarının. Ben sekiro ile başladım mesela ama alışana kadar kafayı yiyorsun ama alıştıktan sonra çok rahat geçiyorsun tüm souls oyunlarını.

Kolaydan zora:
Demon souls.
DS Remastered.
DS2.
DS3.
Bloodborne.
Elden Ring.
Sekiro en zor souls oyunudur, tamamıyla mekanik yönüyle öne çıkan refleks ve yetenekleriniz ön planda olduğu bir deneyim.(bana göre)

Daha yeni başladım souls oyunlarına ilk Sekiro'yla başladım hatta 1 yıl önce oyunu 2. mini bosstayken silmiştim şimdiyse 2 kere art arda bitirdim Dark Souls 1'i deniyorum şu an daha zor geliyor nedense :/

Bu seriye başlamak istiyorum ancak kolaydan zora gitmek istiyorum? Sıralayabilir misiniz?

Uygun platform var ise Demon's Souls en kolayı olacaktır. Sonra Dark Souls 3 veya Elden Ring ile başlayıp Sekiro, Dark Souls 1, Dark Souls 2 sırasıyla gidebilirsiniz. Bloodborne oynayamadığım için yorum yapamayacağım.

Eğer Game Pass aboneliğiniz varsa daha kolay ve modern olacağından Lies of P ile başlayıp onunla alıştıktan sonra kronolojik sırayla da oynayabilirsiniz. Dark Souls 1 kolay fakat yeni başlayanlar için karışık ve biraz kanser bir oyun, onunla direkt başlamak zor olur. Dark Souls 2 de bence kolay olsa da kütük oynanış sıkıntılı gelebilir. Dark Souls 3 en sade ve oynaması en rahat oyun fakat belki bosslar konusunda zorlayabilir. Sekiro ilk oynadığınızda muhtemelen zor bir deneyim olacak fakat bitirdikten sonra en kolay souls oyununa dönüyor. Elden Ring de Build çeşitliliğinden ve özgür dünyasından istediğiniz gibi gitme şansı veriyor ve bu da oyunu bayağı kolaylaştırıyor ama oyunun son çeyreği Lyndell sonrası zorluk biraz artıyor ve gene zor bosslar var.

Tavsiyem dediğim gibi Lies of P, Dark Souls 3 veya Elden Ring ile başlamanız olur.

Geri
Yukarı