En minimal ve hafif Linux dağıtımı hangisidir?

Arkadaş "görünümü taş devrinden kalmayan" demiş. TinyCore taş devrinden de geri, Clear Linux'u bilmiyorum sitelerinde screenshot yok.
Bunu Minimal dağıtım arayana Arco diyen biri mi söylüyor?

50+ Best Lightweight Linux Distros for 2020 - ThisHosting ...

Taş devrinden kalan bir şey göremiyorum. Belki çok iyi değil ama kötü de değil. Unutmayın bu 16 MB RAM ile çalışıyor. Küçük özelleştirmeler ile çok iyi hale gelebilir.

Bunu Minimal dağıtım arayana Arco diyen biri mi söylüyor?

50+ Best Lightweight Linux Distros for 2020 - ThisHosting ...

Taş devrinden kalan bir şey göremiyorum. Belki çok iyi değil ama kötü de değil. Unutmayın bu 16 MB RAM ile çalışıyor. Küçük özelleştirmeler ile çok iyi hale gelebilir.
Arco Linux derken ArcoLinuxD demek istemiştim kusuruma bakmayın. TinyCore taş devrinden kalmasa bile program desteği Arch (ve ya Arco)'ya göre çok daha az. Gerçekten kullanmak için iyi bir dağıtım değil. Program desteği konusunda yanılıyorsam düzeltin lütfen.

Arkadaşlar her ne kadar minimal ve hafif bir dağıtım istesem de bir anlık komple Manjaro XFCE'ye geçmeye karar verdim ve şuan çok mutluyum. Teşekkürler, 700 MB gibi bir RAM kullanımı var merak edenler için. Ayrıca bilgisayarım düşük özellikli değil gayet iyi fakat depolama açısından sıkıntı yaratabilir bir süre sonra diye demiştim.

Arco Linux derken ArcoLinuxD demek istemiştim kusuruma bakmayın. TinyCore taş devrinden kalmasa bile program desteği Arch (ve ya Arco)'ya göre çok daha az. Gerçekten kullanmak için iyi bir dağıtım değil. Program desteği konusunda yanılıyorsam düzeltin lütfen.
Ekstra repolar ekleyebilirsin. TinyCore laf olsun diye olan bir dağıtım değil, cidden kullanılabilir.

KDE neon. KDE masaüstü ortamını kullanması kolaydır, görünümünü istedğin gibi değiştirebilirsin. Zaten KDE'nin varsayılan görünümü de bana göre gayet modern duruyor. İlk açılışta 600-700 MB RAM kullanıyor. Ubuntu tabanlı olduğu için, herhangi bir sorunla karşılaştığın zaman bol kaynak bulursun, sitesinden son kullanıcı için olan ISO'yu da indirirsen, kriterlerini tamamen karşılayacağını düşünüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı