En nefret ettiğiniz Windows sürümü

En sevmediğim Windows 8 ve 8.1 oldu. İlk çıktıklarında heyecanlıydım ve seviyordum ama zaman içinde ne kadar hatalı olduğunu, uyuşmadığını ve tasarımsal sorunlarını gördüm. Şimdi Windows 10 kullanıyorum çok işime yarıyor, oyunlarda 240 FPS+ 1080p görüntü sağlıyor. Film izlerken 4K seçeneğinde sorun çıkartmıyor. Gayet rahat, şimdi TPM 2.0'ı aktif ettim Windows 11 çıkınca Secure Boot açıp ona geçmeyi düşünüyorum ama Windows 10'dan kolay kolay vazgeçemem çok zaman geçirdim.
Kabul et aslan. Windows 7 en iyisiydi.
Evet. Cidden en iyisi Windows 7. Aero efektleri, tasarımı, kullanımı en çok özen gösterilen ve en iyisiydi.

2005 yılından beri Microsoft işletim sistemli bilgisayarları kullanırım. Hepsini kullandım. Arkadaşın biri bahsetmiş Vista düzeltildi etti diye.

Çıktığı yıllarda Vista çok tercih edilmedi çünkü uyum problemi çok yaşanıyordu ve çok yavaştı. Sıfır bilgisayarlarla gelen Vista bile sorunluydu. O yüzden en nefret ettiğim sürüm Vista oldu.

İnsanlar genellikle Xp'den W7'ye atladır. W8de kullanıcılar için alışılmışın dışındaydı. Başlat menüsü olsun, geçişler olsun. Microsoft'ta birşeylerin bilincinde ki eski tasarıma dönüp W10 çıkardı. Yine aynı şekilde çok kişi direkt olarak W7'den W10'a geçiş sağladı.

Bana kimse Vista'yı savunmasın çıktığı devirde çok problem yaşattı o dönemin iyi bilgisayarına dahi.

Geri
Yukarı