En nefret ettiğiniz Windows sürümü

10 eskiden ciddi anlamda iyiydi. Ama artık ebedi düşmanım. Arkadaş sen nasıl bir işletim sistemisin ya? Hem uygunsun sistemim için hem kurulumdan sonra kendi kendine bozuluyorsun! 🤣

Windows 8.1 kurdum. Ciddi anlamda hız artışı oldu sorunlar azaldı. CS: GO'da en düşük ayarlarda 30-50 FPS alırken şimdi 90-140 FPS alıyorum mesela. :D

2005 yılından beri Microsoft işletim sistemli bilgisayarları kullanırım. Hepsini kullandım. Arkadaşın biri bahsetmiş Vista düzeltildi etti diye.

Çıktığı yıllarda Vista çok tercih edilmedi çünkü uyum problemi çok yaşanıyordu ve çok yavaştı. Sıfır bilgisayarlarla gelen Vista bile sorunluydu. O yüzden en nefret ettiğim sürüm Vista oldu.

İnsanlar genellikle Xp'den W7'ye atladır. W8de kullanıcılar için alışılmışın dışındaydı. Başlat menüsü olsun, geçişler olsun. Microsoft'ta birşeylerin bilincinde ki eski tasarıma dönüp W10 çıkardı. Yine aynı şekilde çok kişi direkt olarak W7'den W10'a geçiş sağladı.

Bana kimse Vista'yı savunmasın çıktığı devirde çok problem yaşattı o dönemin iyi bilgisayarına dahi.
Vista aslında yavaş değildi, çıktığı dönemin bilgisayarları onun için yetersizdi. Vista ne yazık ki bilgisayarların iyi olmadığı bir döneme kurban gitti. Vista sadece 3-5 kere kullandım. Asla yavaşlığı yoktu. Windows 7'den direkt Windows 10'a geçenler olduğu gibi ona yakın civarda Windows 8'den geçenlerde vardı ama Windows 8 tasarımı ve çıkarttığı sorunlar nedeniyle bence en kötüsü. O dönemin iyi bilgisayarı olması pek mümkün değil, intel bile o zamanlar XP'ye uygun işlemciler çıkartmaya devam etti çünkü XP'nin fazlasıyla edisyonu (editionu) vardı ve çıkmaya devam ediyordu. Çıktığı dönemde problem olması az öncede bahsettiğim gibi o dönemin bilgisayarlarının yetersiz kalmasıydı. En iyi bilgisayarı bulmak zor çünkü bahsettiğim üzere işlemciler bile genellikle XP'ye özel işlemciler üretmeye devam ederken Vista eski sistemlerde çok başarısız kaldı ve işlemci markaları asla artık Vista için uygun modeller çıkartmıyordu. Intel'in uzun süre aynı işlemci modelini sadece yenilemesi ve uzun süre aynı işlemci modelini kullanmasından anlaşılıyor.

Windows 11. Böyle saçma sistem gereksinimleri olamaz. Ayrıca Windows 11'de olan birçok özelliği çeşitli eklentiler sayesinde GNU/Linux'a kazandırabiliyorsunuz.

Android uygulama desteği: Anbox.
Pencere sabitleme: Titling pencere yöneticileri ve Pop Shell.
Görünüm:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GNU ve diğer *NIX'ler > Windows 11.

Son düzenleme:
Acayiptir benim öyle bir Windows sürümüm yok, hatta hayatımda ilk kez Vista kullanmıştım ondanda memnun kaldım. Herhalde küçük olduğum ve bilgisayarla alakalı çok bir bilgim olmadığından Vista'yı sevmiştim.

Geri
Yukarı