En sevdiğiniz tank nedir?

En Sevdiğiniz Tankın Uyruğu Nedir?

• Oy verenlerin toplamı
    530
Neyse ki C1 Ariete diyen yok. Benim favorim M1A2 Abrams (M1 Abrams değil A2 versiyonu) gerek ateş gücü, gerek zırh ve hareket kabiliyetiyle çok beğendiğim bir tank ayrıca savaş meydanında gösterdiği performans ile de çok başarılı bir tank. Fakat kötü yanlarıda yok değil, öncelikle çok ağır bir tank bu yüzden bataklığa ya da yumuşak zeminli bölgelere bu tank ile girerseniz sonu pek de iyi olmayabilir. Bir diğer kötü yanıda tankta türbin motoru kullanılması, aslında böyle ağır bir tanka biçilmiş kaftan diyebiliriz fakat çok narin ve hassas bir motor özellikle Körfez Savaşında bu tankların motor hava aralıklarının içine kum taneleri kaçıp tankın motorunu kullanılmaz hale getiriyordu bu engel tabi ki motorlara filtreler falan konarak halledildi fakat ciddi bir savaşın içinde sizin lojistiğiniz bu kadar iyi olmayabilir tanklar ve zırhlı birliklerde birliklerin yarıcı gücü olduklarından bu tankların arızalanması ciddi bir ilerleme kaybına sebep olabilir yani kısaca daha basit ve güvenilir bir motor kullanılabilirdi.

Son düzenleme:
Yaklaşık olarak iki haftadır, her gün bu konu gözüme çarpıyor. Tanklar hakkın bir bilgim yok. Tank sevmiyorum, tanker seviyorum ben. Ceza yememek için bir tank modeli paylaşayım.

Leopard 2A4 Revolution

Dosya Ekleri

• leopard2a4revolution.jpg
    leopard2a4revolution.jpg
    55,4 KB · Görüntüleme: 63
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben bunu buraya bırakıyorum. Aramızda kızıl ve johny olan varsa içi titresin..

Üretilmiş en iyi tank Leopard 2a7Eki Görüntüle 508564
Hem topu hem zırhı hemde mühendisliği ile harika bir tank şuan Türkiye olsa ve Suriyede görev yapsa İnfilak etme olasığılı yok. Tabi şöförünün zırhın hangi açıda olması gerektiğini bilip ona göre pozisyon aldığı sürece.
Söylediğiniz en iyi tank kelimesine katılmıyorum çünkü bu araçlar herhangi bir savaşa aktif şekilde girmede hatta bildiğim kadarıyla 2a6 gibi seriler hiç çarpışmadı sadece teorik bilgiler var. Günümüzde hiç bir tank on numara değil. 2 tane tow yesin bir kanıtlasın kendini sonra konuşalım.
Maalesef yanlış bilgi o tankların tasarım amacı Avrupa düzlükleri için tasarlanmış Fırat Kalkanı Harekatın'da Leopard 2'ler beklenen performansı verememiş ama Sabra tanklarımız hiç beklemediği bir performans sergilemiştir.

Ek zırh olmadığı için aktif olamadı ve eski teknoloji bizdeki.

Söylediğiniz en iyi tank kelimesine katılmıyorum çünkü bu araçlar herhangi bir savaşa aktif şekilde girmede hatta bildiğim kadarıyla 2a6 gibi seriler hiç çarpışmadı sadece teorik bilgiler var. Günümüzde hiç bir tank on numara değil. 2 tane tow yesin bir kanıtlasın kendini sonra konuşalım.

Ek zırh olmadığı için aktif olamadı ve eski teknoloji bizdeki.
Kaç tane tow yediği değil nerden yediği önemli eğer taret önünden yerse kesinlikle çok büyük zarar görmeden atlatır ama sağ sol veya arkadan yerse 2.Towa gerek kalmaz.

Kaç tane tow yediği değil nerden yediği önemli eğer taret önünden yerse kesinlikle çok büyük zarar görmeden atlatır ama sağ sol veya arkadan yerse 2.Towa gerek kalmaz.
Benim takıldığım nokta elinizde somut bir delil yokken bu kadar kesin konuşmanız. Üretici firmalar bile gizli tutuyor zırhın bir çok özelliğini. Herhangi bir savaş görmemiş tank hakkında bu kadar kesin konuşmak bana saçma geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı