En yakın arkadaşımdan ayrıldım

Benzer bir durumu ben de yaşadım. Hiçbir şey demeden engeli bastım ve kafam rahatladı. Başlarda tanıdığım o zararı olmayan güzel insan gitmiş yerine resmen iki yüzlülük yapan, arkadan atıp tutan, manipülatif ve burnu yere düşse eğilip almayan biri gelmiş gibi. Hatasının farkında olduğu için beni ne zaman görse ya bana bakmıyor ya da ortamı terk ediyor.

Benzer bir durumu ben de yaşadım. Hiçbir şey demeden engeli bastım ve kafam rahatladı. Başlarda tanıdığım o zararı olmayan güzel insan gitmiş yerine resmen iki yüzlülük yapan, arkadan atıp tutan, manipülatif ve burnu yere düşse eğilip almayan biri gelmiş gibi. Hatasının farkında olduğu için beni ne zaman görse ya bana bakmıyor ya da ortamı terk ediyor.

Aynısı. Engelledim üçünü de.

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Lafı olmaz kardeşim. Umarım dikkat edersin, herkese karşı mesafeni ve ciddiyetini koru. Kendi adıma konuşmak isterim: Her zaman için mesafemi ve ciddiyetimi korudum. En cıvışık adamlar, yanımda o cıvışıklığını yapamazdı çünkü belli bir mesafem ve ciddiyetim vardı.

Bende 15 senelik çocukluk arkadaşımın benimle menfaati için arkadaş olduğunu öğrendim, bugünlerde kimseye güvenemiyorum.

Hocam neredeyse aynı durumu yaşıyoruz sizinki daha uzun. Sadece ikimiz için de şunu diyeceğim. Yağmurlu havada üşüyorlardı hasta olacaklardı ve yerde şemsiye buldular. Yağmur yağarken şemsiyeye sımsıkı sarıldılar. Ama güneş açınca şemsiye yük oldu. Şemsiyeyi atıp tişort ve şorta gittiler. Ama illaki bir gün yağmur yağacak ve attıkları şemsiyeyi mumla arıyacaklar. Çünkü onları şemsiye kurtaracak. Tişort ve şort değil. Şemsiye biziz.

Ama çok geç olacak. Keşke ellerim kırılsaydı da şemsiyeyi atmasaydım diyecekler. Ama şemsiye yok onu attılar çünkü.

Hocam neredeyse aynı durumu yaşıyoruz sizinki daha uzun. Sadece ikimiz için de şunu diyeceğim. Yağmurlu havada üşüyorlardı hasta olacaklardı ve yerde şemsiye buldular. Yağmur yağarken şemsiyeye sımsıkı sarıldılar. Ama güneş açınca şemsiye yük oldu. Şemsiyeyi atıp tişort ve şorta gittiler. Ama illaki bir gün yağmur yağacak ve attıkları şemsiyeyi mumla arıyacaklar. Çünkü onları şemsiye kurtaracak. Tişort ve şort değil. Şemsiye biziz.

Ama çok geç olacak. Keşke ellerim kırılsaydı da şemsiyeyi atmasaydım diyecekler. Ama şemsiye yok onu attılar çünkü.

Maalesef durum bu ancak ben bu duruma uyandım ve hala kendisine bu durumu izah edip cevap beklemedim onun yerine sadece hiç iletişime geçmedim, 2 ay oldu hala tık yok en son konuştuğumda ise benden ufak miktar para istemişti bende verdim ancak son zamanlar bunu sık sık yaptığını fark ettiğim için böyle bir davranışta bulunuyorum, eğer bir süre daha böyle giderse o kişi ile son kez görüşmek için buluşacağım.

Kendini bişey sanan tek gezmeyen cebinde emanet taşıyan küfürbaz cahil yarım akıllı veletlerden birisiymiş. Takma kafana kardeşim. Onlar senin tırnağın olamaz.

Geri
Yukarı