Ender 3 V2 ilk kurulumda aşırı ses yapıyor

M3K0

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, daha bugün elime ulaşan yazıcımın montajını bir rehber video yardımıyla tamamladım. Montaj işlemi sonrasında kalibrasyon yapmak amacıyla "Auto Home" seçeneğine tıkladığımda yazıcıdan aşırı yüksek zorlanma sesi geliyor ve birkaç saniye sonra duruyor fakat ekranda yazı kalıyor. İnternette başkalarının da bu sorunla karşı karşıya kaldığını gördüm fakat kesin çözümü bulamadım. Örnek bir arkadaşın videosu: Örnek Sorun Video. Lütfen, bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıp kaparsan ekran düzelebilir ama soruna dair bir video iyi olabilir ya da aldığın yerden yarın destek isteyebilirsin.

Bir ihtimal Y switchin kablosu anakartta ya da motor tarafında gevşek olabilir. Başka olasılık olarak da kablo ya da switchin kendinde sorun vardır. Makine basit olduğundan fantastik sebepler olmuyor zaten.
Video geliyor... Kabloları tekrar denedim.
Açıp kaparsan ekran düzelebilir ama soruna dair bir video iyi olabilir ya da aldığın yerden yarın destek isteyebilirsin.

Bir ihtimal Y switchin kablosu anakartta ya da motor tarafında gevşek olabilir. Başka olasılık olarak da kablo ya da switchin kendinde sorun vardır. Makine basit olduğundan fantastik sebepler olmuyor zaten.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam buyrun video burada.

Son düzenleme:
Acaba step motorda problem var olabilir mi?
Hocam daha yeni aldım cihazı 0 açtım çok mümkün değil gibi geldi bana bu :/ Ama az önce tekrar kurdum yazıcıyı her şey tamam yazdırmaya başlatınca tabla geri çekti falan sonra yine takıldı yine dondu. Ayrıca yazıcı ekranıda donuyor neden anlamadım cidden.

Senin montajında sorun yoksa onların montajında ya da parçada sorun vardır. Fazla zorlarsan boardu ya da motoru yakabilirsin. Bence sabredip yarın aldığın yerden destek al.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Senin montajında sorun yoksa onların montajında ya da parçada sorun vardır. Fazla zorlarsan boardu ya da motoru yakabilirsin. Bence sabredip yarın aldığın yerden destek al.

Yemin ederim aldığıma bin pişman oldum bir dah a böyle bir hata mı asla. 2 k parayı çöpe attık iyi mi ?

Video geliyor... Kabloları tekrar denedim.

Hocam buyurun video burada.

Montajda hata yok ise muhtemelen ürün arızalı. Destek ile iletişime geçin.
Hocamın da dediği gibi zorlamayın.
Güzel yazıcıdır uzun bir süre kullandım. Paranız boşa gitmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı