Ender3 V2 baskı hatası

Rica ederim.

Yalın bir ayar menüsü old. için ve bence daha hızlı old. inandığım için Simplify3d benim favorim ama çoğu kişi Cura kullanır, sürekli gelişiyor, paket ekleyerek başka özellikler de kazandırılabiliyor, S3D'de bu geçerli değil.

Stock yayları değiştirip, cam tablaya geçersen bir süre sonra makarayı bitirene kadar kalibrasyona gerek duymayabilirsin. Tabii model soğumadan tablaya asılarak sökersen bu süre çok kısalır.
Hocam yardımlarınız için çok teşekkür ederim, simplyfly3d indirdim şimdi ayarı Retraction'dan aktif ettim doğru mu yaptım? ama 0,00mm gözüküyor okla gösterdiğim değer kaç olacak acaba? Evet bu arada dediğiniz gibi cam tablaya geçtim, nozzle bile temizledim nolur ne olmaz, tabla ayarı yaptım şimdi bu ayarı yapıp benchmark gemisi basmak için sabırsızlanıyorum.

Dosya Ekleri

• verticallift.jpg
    verticallift.jpg
    36,5 KB · Görüntüleme: 45
Ben bahsettiğim tip senaryolarda vertical lift kullanırım yoksa 0 olarak bırakırım. O ayarın değeri sana kalmış, değeri ne kadar büyük girersen o kadar yükselir. 0.2mm ile başla istersen. Katman yüksekliği olarak daha yüksek bir değer kullanıyorsan o değerin bir tık üzerinde kalmak iyi olabilir.

Profil olarak bu linktekini kullanmıştım temel olarak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben bahsettiğim tip senaryolarda vertical lift kullanırım yoksa 0 olarak bırakırım. O ayarın değeri sana kalmış, değeri ne kadar büyük girersen o kadar yükselir. 0.2mm ile başla istersen. Katman yüksekliği olarak daha yüksek bir değer kullanıyorsan o değerin bir tık üzerinde kalmak iyi olabilir.

Profil olarak bu linktekini kullanmıştım temel olarak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Teşekkür ederim hocam şuan da basıyorum Benchy Gemi Modelini :) sonucu atacağım

Destekli bir şekilde bu şekilde çıktı, tabla soğusun destekleri söküp tekrardan fotoğraf atacağım @Siyah Martı hocam 😊

Tabii yukarıdaki sizin attığınız profil ile basamadım çünkü yazdırma işlemini başlatmıştım, kendi medium ayarları ile bastım sadece "extra restart distance" = 0.20mm ve "rectration vertical lift" = 0.20mm yaptım ve Support seçeneğini aktif hale getirdim.

Destekleri söküp son halini atacağım sizlere, tabii nasıl sağlıklı sökeceğim onu da tam olarak bilmiyorum aslında. Daha detaylı ve el ile daha yakından olacak fotoğraflar. Sizden ricam gözle görünün hangi hatalarım mevcut bana belirtebilir misiniz :)

Dosya Ekleri

• IMG_20220702_204637.jpg
    IMG_20220702_204637.jpg
    52 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG_20220702_204648.jpg
    IMG_20220702_204648.jpg
    62,8 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG_20220702_204705.jpg
    IMG_20220702_204705.jpg
    56,7 KB · Görüntüleme: 40
  • IMG_20220702_204715.jpg
    IMG_20220702_204715.jpg
    49,6 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
Benchy supportsuz basılır, o şekilde benchy. 😁 Rafta da gerek yok. Sanırım ürünle gelen filamenti kullanıyorsun, retraction ayarların düşük ve/veya baskı sıcaklığı fazla gibi, ipliklenme belirgin.

Yeni aldığın her makara için heat tower basıp, o ürüne ait uygun baskı sıcaklıklarını saptayıp sonra baskılarda kullanmanı tavsiye ederim.

Yay dışında e-step ayarını da yapmak iyi olacaktır.

Son düzenleme:
Benchy supportsuz basılır, o şekilde benchy. 😁 Rafta da gerek yok. Sanırım ürünle gelen filamenti kullanıyorsun, retraction ayarların düşük ve/veya baskı sıcaklığı fazla gibi, ipliklenme belirgin.

Yeni aldığın her makara için heat tower basıp, o ürüne ait uygun baskı sıcaklıklarını saptayıp sonra baskılarda kullanmanı tavsiye ederim.

Yay dışında e-step ayarını da yapmak iyi olacaktır.
ya ahhaha :D korktuğum başıma geldi, bende diyorum bu supportları neden sökemiyorum bu kadar zorlamamalı. Porima 1.75mm PLA White kullanıyorum şuan da 210 nozzle + 65 tabla sıcaklığı ile bastım. Şimdi o halde sizden yeni aldığım bilgilerle öncelikle hangi modellerin support hangi modellerin support istemediğini öğrenmem lazım sonrasında heat tower ile filamente en uygun sıcaklığı öğreniyorum. E-step ayarı nedir onu öğreniyorum. Hocam bu son bastığımın desteklerini çıkarmayla hiç uğraşmıyorum o halde 🤣

Bende Porimalar 205 ve 215'de en iyi kaliteyi vermişti. 0.6mm nozülde 220'de de kullandım.
Ama bu makineler giriş seviyesi olduğu için sen gene de test et, makineden makineye sapmalar olabilir.

PLA için tabla sıcaklığı olarak 60 derece bana hep yetti. S3D için verilen profili yüklersin baskı öncesi.

Türkçe kaynaklar da mevcut, biraz okuyup sonra yaparsan sorunla karşılaşınca yapman gerekeni kestirebilirsin.

Peki hocam bu heat tower baskısı için modeli %50 oranında falan küçültsem sorun olur mu? zamandan tasarruf etmek adına.

Şimdi baskıyı modelin kendi ölçeğinde başlattım heat tower ile birlikte sıcaklığa karar verip benchy geçeceğim 🙏 çok teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı