Endüstri mühendisliği için MacBook

• Konuyu başlatan Diqqy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 604

Diqqy

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Ablam endüstri mühendisliği öğrencisi. Okulda kullanmak için laptop bakıyoruz. AutoCAD, C++,Solid works, Excel gibi programlar kullanacak M1 MacBook Pro 8 GB RAM modelini düşünüyoruz sizce bu bilgisayar bu programlar için yetersiz kalır mı yoksa uygun mu?

AutoCAD'in özel sürümü var. C++ ve Excel'de sorun yok ancak Solid Works MacOS desteklemiyor.

Neden MacBook alıyorsunuz? O paraya çok daha performanslı laptop alabilirsiniz. Ben işim gereği MacBook kullanıyorum fakat onun dışında asla kapağını bile açmıyorum.

Sürekli bir yerlere taşınıp duracağı için daha uygun bize yani ağır oyun laptoplarına pek hoş bakmıyoruz o yüzden bir de M1 işlemci pilde ve fişe bağlıyken performans kaybı yapmıyor o yüzden bir de siz ne önerirdiniz laptop olarak.
AutoCAD'in özel sürümü var. C++ ve Excel'de sorun yok ancak Solid Works MacOS desteklemiyor.
Teşekkürler

Sürekli bir yerlere taşınıp duracağı için daha uygun bize yani ağır oyun laptoplarına pek hoş bakmıyoruz o yüzden bir de M1 işlemci pilde ve fişe bağlıyken performans kaybı yapmıyor o yüzden bir de siz ne önerirdiniz laptop olarak.

Teşekkürler

Eğer bütçe yetiyorsa M1 Pro önerebilirim. Veya daha yüksek bütçe varsa M2 Pro daha iyi olur. M1 Pro bütçesinde rakipsizdir.

Eğer bütçe yetiyorsa M1 Pro önerebilirim. Veya daha yüksek bütçe varsa M.2 Pro daha iyi olur. M1 Pro bütçesinde rakipsizdir.

M1 bütçemize daha uygun fakat 8 GB bellek sıkıntı yapar mı diye düşünüyoruz.

Solid works dışında diğerleri sıkıntı yapar mı M1 8 GB da çizimde kasma donma gibi?

M1 bütçemize daha uygun fakat 8 GB bellek sıkıntı yapar mı diye düşünüyoruz.

Solid works dışında diğerleri sıkıntı yapar mı M1 8 GB da çizimde kasma donma gibi?
Uzun vadede 16 GB çok daha mantıklı. Ayrıca AutoCad'in özel sürümünü araştırın belki farklılıklar vardır.

Geri
Yukarı