Endüstri mühendisliği ve yazılım

O zaman bu konuya yazmamanız gerekirdi zira soruyu soran tam da bu konuda bilgi almak istemiş. Bu kurduğunuz cümleyi bir eğitimciye söylediğiniz zaman aklına ilk gelecek program Endüstri Mühendisliği bu arada. Hatta Joker Mühendislik diyenler bile var ki ders programını incelerseniz pek de hatalı bir tanım değil.
Genelde lisans derslerinin çoğunluğu yapılacak iş, kazanılacak meslek sıfatı ile doğru orantılı olur. Bundan yola çıkarak fikrimi belirttim ki kişinin tam da bilgi almak istediği konuda net bir bilgi verdiğimi de iddia etmedim. Açılan konunun yan dalı sayılabilecek bir alanda fikrimi belirttim.
Kaldı ki elektrik elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği ve yönetim bilişim sistemleri üçlüsüne endüstri mühendisliğinin eklenip bir dörtlü oluşturduğunu da hiç duymadım.

Son olarak arkadaş endüstri mühendisliği okurken bilgisayar mühendisliği alanında gelişip, gelişemeyeceğini; endüstri mühendisliğinin buna dair dersleri olup olmadığını değil bu alanda geliştikten sonra okuduğu bölümün iş bulma şansına negatif etki edip etmeyeceğini sormuş.

Kaldı ki elektrik elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği ve yönetim bilişim sistemleri üçlüsüne endüstri mühendisliğinin eklenip bir dörtlü oluşturduğunu da hiç duymadım.
Sadece şu cümleniz konu hakkındaki bilginizi gözler önüne serdi benim için. Daha fazla uğraşmayacağım buraya yazmakla.

Geri
Yukarı