Enerji içeceği içmek çocuklar için zararlı mı?

oguzkarakelle01

Femtopat
Merhabalar, ben Oğuz 14 yaşındayım, LGS sınavına hazırlanıyorum ve çok güzel bir lise istiyorum. Bunun için çok çalışmam gerektiğinin farkındayım. Saat akşam 11 gibi yatıp gece 3 gibi kalkıyor ve ders çalışıyorum. Bu süre zarfında enerji içeceği ile tanıştım, bunu içmem 218 gün için tehlikeli mi eğer içmezsem gün içerisinde çok uykusuz kalıyorum ve performansım düşüyor. Benim için LGS her şey demek, eğer zararlı ve kesinlikle içme diyorsanız bunun yerine uykumu kaçırması için ne içebilirim?

Merhabalar, ben Oğuz 14 yaşındayım, LGS sınavına hazırlanıyorum ve çok güzel bir lise istiyorum. Bunun için çok çalışmam gerektiğinin farkındayım. Saat akşam 11 gibi yatıp gece 3 gibi kalkıyor ve ders çalışıyorum. Bu süre zarfında enerji içeceği ile tanıştım, bunu içmem 218 gün için tehlikeli mi eğer içmezsem gün içerisinde çok uykusuz kalıyorum ve performansım düşüyor. Benim için LGS her şey demek, eğer zararlı ve kesinlikle içme diyorsanız bunun yerine uykumu kaçırması için ne içebilirim?
Enerjinin düşme sebebi ve uykusuz olmanın sebebi uyku vakitlerini kaçırman. Zamanlı uyu, sabah erken çalış ya da akşam çalış. Enerji içeceği kalbi çok yoran bir şey. Allah korusun ölebilirsin de.

Kardeşim enerji içeceğinden önce uykusuzluktan ölürsün sen. 14 yaşında günde 4 saat uyumak nedir? Hormonlarını bozacaksın. Zaten günde 4 saat uykuyla öğrendiğin hiçbir şeyi sindiremez beyin. Gene 11'de yat 6 gibi kalk. Enerji içeceği yerine bol kahve iç, filtre kahve mesela. Hem filtre kahvenin içinde kimyasallar yok, hem de daha fazla kafein var, bu da daha uyanık kalmak demek. İlerde bir sürü hastalıkla karşılaşmak istemiyorsan bunları dinle.

Yeni konular

Geri
Yukarı