Enerji içeceği zararlı mı?

Günde 1 içince ayda 120 lira yapıyor, bana göre pahalı.
Böyle düşününce pahalı geldi işte.
Powerade ne meyve suyudur ne de enerji içeceğidir arkadaşlar. Powerade “izotonik sporcu içeceği”dir. Daha az sıvı tüketerek mineral ve elektrolit ihtiyacını karşılamayı amaçlar. Bu doğrultuda spor da yapmayan biri olarak vücudunuza doğal olmayan bir içecek yoluyla fazladan elektrolit ve mineral sokuyorsunuz demektir. Elbette durduk yere Powerade içmek zararlıdır. Kendisi spor yapan ve ter yoluyla kaybettiklerini kısa yoldan almak isteyen kişiler için üretilmiştir.
Ne önerirsiniz hocam? 1 tane içmenin zararı var mı? 3-4 gün sonrada diğerini içmeyi düşünüyorum.

Böyle düşününce pahalı geldi işte.

Ne önerirsiniz hocam? 1 tane içmenin zararı var mı? 3-4 gün sonrada diğerini içmeyi düşünüyorum.
Hocam şöyle düşünün kola da zararlı ama içeriz değil mi? Elbette Powerade de keyfi olarak içilebilir, tadını beğeniyorsunuzdur vs. Kola gibi düşünün, her gün içerseniz elbette zararlıdır. Her şeyin fazlası zarardır. 3 öğün boyunca peynir yoğurt sütle beslenseniz de zararlıdır yani :) Eğer gerçekten çok seviyorsanız arada sırada için yani her gün değil ne diyeyim :)

Hocam şöyle düşünün kola da zararlı ama içeriz değil mi? Elbette Powerade de keyfi olarak içilebilir, tadını beğeniyorsunuzdur vs. Kola gibi düşünün, her gün içerseniz elbette zararlıdır. Her şeyin fazlası zarardır. 3 öğün boyunca peynir yoğurt sütle beslenseniz de zararlıdır yani :) Eğer gerçekten çok seviyorsanız arada sırada için yani her gün değil ne diyeyim :)
Yok yani öyle hergün 3 tane içeyim vs. Kafasında değilim zaten istesem de yapamam :D 2 tane alıp 3-4 günde içmeyi düşünüyorum teşekkürler.
Bu bir enerji içeceği miydi? Vitamin ve mineral desteği diye hatırlıyorum. Uzun bisiklet turlarında bazen alırdım. Bir işe yaradığını da görmedim gerçi. Muz ve maden suyu ikilisi daha etkili olurdu bana göre.
Ben enerji içeceği sanıyordum değilmiş.

Her şeyin fazlası zarar, fazlaya kaçılmadığı sürece sorun olacağını düşünmüyorum. Ayrıca bu enerji içeceği değil, daha çok meyve suyu tarzı bir şey. Enerji içeceği Monster, Redbull, Burn vs. şeylerdir.

Her şeyin fazlası zarar, fazlaya kaçılmadığı sürece sorun olacağını düşünmüyorum. Ayrıca bu enerji içeceği değil, daha çok meyve suyu tarzı bir şey. Enerji içeceği Monster, Redbull, Burn vs. şeylerdir.
Hocam Redbull ve Monster'da tadı için bakmak istiyorum. Sadece 1 defa için tadı nasıldır denediniz mi hiç?

Hocam Redbull ve Monster'da tadı için bakmak istiyorum. Sadece 1 defa için tadı nasıldır denediniz mi hiç?
Anlatamam, ama garip geliyor bana enerji içecekleri.
Hocam ben black burn manyağıyım.Onların zararları nedir?
Bir yerden sonra içemediğin için manyak olursun, fazla içme. Kalbi durdurma olasılığı var.

Ufak bir düzeltme:

Fazladan alınan mineraller ve C,B vitaminleri doğrudan idrar ile atılır.

Kısa dönemde bir zararı dokunmazken, uzun dönemde böbreklerde taş oluşabilir. Bilginle... Sporcu değilsen faydadan çok zarı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı