Enes Batur'un karantinadan kaçması boşuna değilmiş!

Geçtiğimiz günlerde karantinadan kaçmasıyla gündeme gelen YouTuber Enes Batur’un aylık 1,1 milyon dolar olduğu iddia edildi.

YouTube’da yayınladığı içerik videolarıyla büyük tepki çeken YouTuber Enes Batur, geçtiğimiz günlerde koronavirüs karantinasından kaçmasıyla gündeme gelmişti.

Batur’un geçtiğimiz hafta yaptırdığı KOVID-19 testi pozitif çıkmış ve karantina altına alınmıştı.

İddiaya göre filyasyon ekiplerinin yaptığı denetimlerde Enes Batur’un İstanbul Beykoz’daki lüks villasında olmadığı tespit edildi. Karantinadan kaçan Batur, kısa süre içerisinde yakalanarak Sancaktepe’deki KYK yurduna yerleştirildi.

Koronavirüs karantinasından kaçarak herkesin sağlığını tehlikeye atan Enes Batur'un YouTube’dan kazandığı para “yurttan kaçması boşuna değilmiş” dedirtti.

“accrediteddebtrelief” adlı sitenin SocialBlade, Vidooly, Bannertag ve Noxinfluencer gibi kaynaklardan sağladığı verilere göre, Batur'un aylık kazancının ortalama 1,1 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

1600609675135.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçtiğimiz günlerde karantinadan kaçmasıyla gündeme gelen YouTuber Enes batur’un aylık 1, 1 milyon dolar olduğu iddia edildi.

YouTube’da yayınladığı içerik videolarıyla büyük tepki çeken YouTuber Enes batur, geçtiğimiz günlerde koronavirüs karantiasından kaçmasıyla gündeme gelmişti.

Batur’un geçtiğimiz hafta yaptırdığı KOVID-19 testi pozitif çıkmış ve karantina altına alınmıştı.

İddiaya göre filyasyon ekiplerinin yaptığı denetimlerde Enes batur’un İstanbul beykoz’daki lüks villasında olmadığı tespit edildi. Karantinadan kaçan batur, kısa süre içerisinde yakalanarak sancaktepe’deki KYK yurduna yerleştirildi.

Koronavirüs karantinasından kaçarak herkesin sağlığını tehlikeye atan Enes Batur'un YouTube’dan kazandığı para “yurttan kaçması boşuna değilmiş” dedirtti.

“accrediteddebtrelief” adlı sitenin socialblade, vidooly, bannertag ve noxinfluencer gibi kaynaklardan sağladığı verilere göre, Batur'un aylık kazancının ortalama 1, 1 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Eki Görüntüle 674807

Ulan şöyle iki kelimeyi yan yana koyup konuşamayan adamları zengin ettiniz ya! Bu ülkenin vatandaşı olduğum için kendimden utanıyorum.

Ulan şöyle iki kelimeyi yan yana koyup konuşamayan adamları zengin ettiniz ya! Bu ülkenin vatandaşı olduğum için kendimden utanıyorum.
Bence zengin edenler genel olarak küçük yaşta çocuğa sahip olan bilinçsiz ebeveynler. Ülkemizde bunların sayısı azımsanamayacak kadar fazla olunca da böyle bir sonuç çıktı ortaya. Çocuğunuz ağlıyor mu? Ver tableti eline, aç YouTube'u, izlesin saçma salak videoları. Takipçi kitlesinin çocuklardan oluşmasının nedeni bence bu. Etrafımda sürekli bu tarz örnekleri görüyorum.

Geçtiğimiz günlerde karantinadan kaçmasıyla gündeme gelen YouTuber Enes batur’un aylık 1, 1 milyon dolar olduğu iddia edildi.

YouTube’da yayınladığı içerik videolarıyla büyük tepki çeken YouTuber Enes batur, geçtiğimiz günlerde koronavirüs karantiasından kaçmasıyla gündeme gelmişti.

İddiaya göre filyasyon ekiplerinin yaptığı denetimlerde Enes batur’un İstanbul beykoz’daki lüks villasında olmadığı tespit edildi. Karantinadan kaçan batur, kısa süre içerisinde yakalanarak sancaktepe’deki KYK yurduna yerleştirildi.

“accrediteddebtrelief” adlı sitenin socialblade, vidooly, bannertag ve noxinfluencer gibi kaynaklardan sağladığı verilere göre, Batur'un aylık kazancının ortalama 1, 1 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Eki Görüntüle 674807

Bu kadar para kazanma olasılı 0 imkanı yok.

Bu yurtdışı kaynaklara göre ortalama rakamdır. Yurtdışında alım gücü ve reklam parası daha çok olduğundan çok gözükebilir. Ama bizim ülkede o parayı kazanması imkansız çünkü bu ülkede video çekiyor bu ülkeye hitap ediyor o kadar paraya reklam vermeleri zor. Tahminince daha azdır.

Ben o kadar kazandığını düşünmüyorum.
1.1 milyon TL olabilir ama dolar olamaz bence.
1 Aylık kazanç için çok abartı geldi bana.

Enes'in kazandığı ne ki mrbeast adlı YouTuber'ı görseniz ağzınız düşer, 43milyon takipçisi var çektiği her video parayla ilgili ya ada satın alıyor,geçen hafta 40 adet otomobil hediye etmişti rastgele kişilere, 100binlerce doları canlı yayın yapan twichcilere bağışlar bunun gibi yüzlercesi, yani kısacası milyonlara varan takipçili kanallar çok ciddi gelir elde ediyor, reklam, sponsor vs. kanal gelirleri gibi.

Ben o kadar kazandığını düşünmüyorum.
1.1 Milyon TL olabilir ama dolar olamaz bence.
1 aylık kazanç için çok abartı geldi bana.

YouTube'un para kazanma durumu biraz değişik. Herkesin bildiği gibi para kazanma 1000 abone ve 4000 saat izlenme sonrası açılıyor. Sonrasında ise reklamlardan izlenme sayısına göre para kazanılıyor. Enes Batur'un izlenmelerine ve aylık attığı video sayısına bakarsak hiçte fazla gelmiyor. Buna ek olarak sponsorlar tanıtımlar gibi ek şeylerden'de para kazanılıyor. Like sayısı ve yorumlar ise daha çok öne çıkmanı sağlıyor. Artık 1 milyon abonesi olan youtuberlar bile villaya taşınıyor Enes geç bile kaldı. YouTuber'lar gerçekten iyi kazanıyor ama çoğu kişinin unuttuğu şey onlara o parayı biz kazandırıyoruz.

Geri
Yukarı