Epic Games hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Kaliteli bir oyunu ücretsiz dağıttılar, ek paket hatası olsa bile umurumda değil şahsen ben ilk halini alamama rağmen sinirli değilim, 400 liralık oyun aldım bedava daha ne isteyeyim.

Steam ile rekabet etmeye en yakın platform olmasına rağmen berbat bir Launcher'a sahip, neden kimse "şunu değiştirsek mi hocam artık?" demiyor üst makamlarına bilmiyorum. Steam resmen oyunların sosyal medyası olacak kadar güzelleşmişken Epic Games'in sanki üç beş kişi tarafından tasarlanmış gibi duran ve takılmalar, donmalar yaşayan bu Launcher'ı neden geliştirmiyorlar anlamıyorum.

Bir de ücretsiz oyun veriyorlar diye "Steam'den daha iyi" diyen olursa linçlenir, Epic Games ortada yokken dolar kurunu yıllarca bizim için sabit tutan bir platforma ihanet etmeyin. 🙃

Launcher harbi sıkıntı bir mobil uygulamasj bile yok oyun aldın telefondaysan kütüphaneye bakamıyorsun, tarayıcıda açtığın için rahat kullanamıyorsun, oyuna girerken beni hatır açık olmasına rağmen şifre vs soruyor dert de dert.

Aslında NVIDIA vs AMD tartışması gibi şu Steam ve Epic'in karşılaştırılması:
AMD: Epic Games.
NVIDIA: Steam.

Alakasız karşılaştırma. NVIDIA ve AMD'nin kendine göre iyi oldukları yerler var. Fiyatları aynı oldukları sürece sadece saf güç istiyorsan AMD, RTX ve DLSS gibi özellikler istiyorsan NVIDIA seçebiliyorsun. Ama aklı başında olan biri oyunlar aynı fiyattaysa gidip o oyunu Epic'den almaz Steam'den alır.

Epic Games'in ücretsiz oyun dağıtmaları uçuk oyun fiyatları yüzünden güzel olabiliyor. Arada güzel oyun verebiliyorlar. Ek olarak indirimlerde kupon vermeleri de bizim için oluyor GoW+RDR2+cyberpun2077 315 TL tutuyor mesela. Bu yönlerden iyi. Ancak Launcher'ı kotu bir firma daha iyi olmalı hızı arayuzu vs.
Artisiyla eksisiyle masaya yatirdim.
Ben şuna kiziyorum adam kupon veriyor, ücretsiz oyun veriyor Steam ile kiyasliyorlar ya her ikisinen de artisi ve eksisi var. Ben mesela fiyatlar ayni oldugu surece Steam'den alirim fakat Epic'de oyun ücretsiz veya kuponla falan uyguna geliyor ise ve Online degil ise Epic'den alirim. Online oyunlari fiyat farki cok olmadigi surece Steam'den alirim mesela.
Bugunku olay tamamen hataydi, adamlar hata yaptilar belki dagittiklarini verirler fakat ben objektif olarak soyluyorum bazi kullanicilar tarafindan haksizlik yapiliyor adamlar sonucta Death Stranding gibi bir oyunu verdiler. Ben aldim diye demiyorum ek pakette birkac öge var abi o kadar.
Bu forumda böyle aklı başında bir yorum görmek umut verici. Herkes tez canlı bir şekilde Epic böyle zaten en ufak bir şeyde çöküyor falan yazmış. Yahu ben Epic Games Store'u 2018'de kurulduğundan beridir kullanıyorum böyle çöktüğünü en son GTA 5 verilirken gördüm. Steam büyük indirimlerde ilk saatler de genelde çöker ve kafayı yer uygulama ama kimse bundan bahsetmiyor. Tek sorun yaşamayan benim herhalde Epic Games ile ilgili. Oyun da aldım, iade de ettim, oynadım da hiçbirinde tek bir sorun yaşamadım.

Anlam veremediğim tek şey Epic Games uygulamasıyla ilgili eminim ki kullanıcılardan feedback alıyordur. Çoğu kişi de Steam'e benzer bir arayüz istediğini veya uygulama ile ilgili sorunlarını iletiyordur ama buna rağmen Epic Games hiçbir şey yapmıyor veya çok ağırdan alıyor bunu garipsiyorum.

Size tavsiyem eğer oyunları Epic Games Launcher'dan alıyorsanız almayın web sitesinden alın uygulamaya göre daha stabil ve hızlı.

Bu forumda böyle aklı başında bir yorum görmek umut verici. Herkes tez canlı bir şekilde Epic böyle zaten en ufak bir şeyde çöküyor falan yazmış. Yahu ben Epic Games Store'u 2018'de kurulduğundan beridir kullanıyorum böyle çöktüğünü en son GTA 5 verilirken gördüm. Steam büyük indirimlerde ilk saatler de genelde çöker ve kafayı yer uygulama ama kimse bundan bahsetmiyor. Tek sorun yaşamayan benim herhalde Epic Games ile ilgili. Oyun da aldım, iade de ettim, oynadım da hiçbirinde tek bir sorun yaşamadım.

Anlam veremediğim tek şey Epic Games uygulamasıyla ilgili eminim ki kullanıcılardan feedback alıyordur. Çoğu kişi de Steam'e benzer bir arayüz istediğini veya uygulama ile ilgili sorunlarını iletiyordur ama buna rağmen Epic Games hiçbir şey yapmıyor veya çok ağırdan alıyor bunu garipsiyorum.

Çünkü Launcher ve oyun dağıtımı ön planda değil(bence). Şu an Unreal Engine'le uğraşıyorlar ve bence doğru yapıyorlar. Dediğim gibi şu dağıtım işini ve exclusive olayını bırakmaları gerek. Steam tekel olacak diyorsunuz da Epic'in yaptığı gibi exclusive oyunlar çıkarmıyor asıl Epic'in yaptığı ayıp, herkes oyunu istediği yerden almalı. Unreal Engine'le gayet başaralı olan bir firma, ama Launcher yüzünden linç yiyorlar.

İstemcisi Steam’e göre çok kötü. Atölye gibi bir nimeti yok. Topluluk sekmesi yok. Kullanıcı incelemeleri yok. Oyunlarda arkaplanda kullanımından ötürü performansı düşürüyor. Tek iyi yanı bedava oyun vermesi.

Steam 9/10 ise Epic 6/10.

Yeni konular

Geri
Yukarı