Epic Games hesabım çalındı

Mülayim Sert

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize iyi günler diliyorum bugün sabah bilgisayarı açtım ve Epic Games hesabımın ismimin değişmiş olması ile birlikte e postası her şeyi değişmiş. Hesabı aynı zamanda Facebook'a bağladığım için girebildim ve ayarları görüntüleyebildim. Aşağıda gördüğünüz gibi, ben herhangi bir değişiklik de yapamıyorum. Bana bu konuda yardım edebilirseniz. Ok iyi olur çünkü gerçekten çok fazla oyun içerisinde mevcut ve bana en fazla koyan şey yabancı birinin bu fırsatı değerlendirecek olması.

Dosya Ekleri

• 1678955352912.png
    1678955352912.png
    101,4 KB · Görüntüleme: 140
Epic Games desteğe yaz. Önceden yaptığın alışveriş dekontlarından bir kaçını onlara at. Ücretli ücretsiz fark etmiyor.

Kervan derken? Yaygın bir durum mu acaba? Epic Games hesabı kullanıcısı olarak ne gibi önlemler alınabilir böyle bir durum ile karşılaşmamak için?
Epic Games güvenlik konusunda pek iyi değil iki faktörlü doğrulama vs. yapabilirsin ama bunlar onu da aşar.

Epic Games desteğe yaz. Önceden yaptığın alışveriş dekontlarından bir kaçını onlara at. Ücretli ücretsiz fark etmiyor.
Dekontların hepsini attım. Çalan arkadaş diğer bağlı bağlanatılı hesapları kaldırmayı unutmuş bu yüzden hala Steam,Facebook ile girebiliyorum. Umarım yardımcı olabilirler direk tüm bilgileri SS alıp attım.

Kervana siz de katılmışsınız geçmiş olsun. Desteğe yazın derim, tabi ortada bir destek varsa.
Hesabımı kurtaramaz mıyım yani?

Site üzerinden Epic Games canlı desteğine ulaşın, onların sizden istediği bilgileri verin, yardımcı olurlar.
Epic Games Technical Support & Customer Service | Epic Games - Canlı destek seçeneği bulunuyorTicket attım bu konu için. Umarım bana dönüş sağlarlar.

Bu durumun benzerini yaşayan veya daha önce görmüş biri aydınlatabilir mi? çözümü varmı yoksa ben boşa mı kürek çekmiş oluyorum ya da olurum tüm bunlara rağmen? hesaba hala facebook ve steam üzerinden giriş yapabiliyorum.

@Mülayim Sert Hayır, istedikleri gerekli bilgileri verdikten sonra kurtarırsın.
Gerekli bilgileri verdiğimi düşünüyorum hesaba facebook aracılığı ile eriştikten sonra o sayfadaki dekont, bilgiler vs. Çoğu şeyi SS alıp gönderdim eğer bunu da kabul etmezler ise zannetmiyorum daha ne yapabilirler. Ama burada kafamı karıştıran şey bu hesapta 2 aşamalı güvenlik faktörü vardı şifreyi tek ben biliyorum e haliyle e-mailde benim. Bu kişi bunlara rağmen nasıl becerebiliyor anlam veremiyorum.

Arkadaşlar sorunu çözdüm, bu Epic Games hesabıma erişim sağlayan arkadaş bir yazılım ile ilk önce benim g-mail hesabıma erişmiş (g-mail hesabımda bütün güvenlik önlemleri alınmış olmasına rağmen) oradan Epic Games hesabımın şifresini ve e-posta adresini değiştirmiş aynı zamanda bu çakal arkadaşımız ben fark etmeyeyim diye Epic Games'den gelen e-mailleri spam klasörüne atmış gidip filtrelemiş ve ben bu yüzden 1 hafta sonra fark ettim hesabımın çalındığını. İşin en kötü kısmı ise ben destek ekibine yazdım bana dediler ki sizin en eski e-posta adresinize bir link gönderdik oradan hesabınızı geri almak için işlemler başlatacağız diye ben bunu aradım aradım ve evet mail çöp klasörüne taşınmış ve ben bunu fark etmem uzun sürdü ama 2. bir ticket gönderdikten sonra işi kökten çözdüm. Hesabımı geri aldım tekrardan güvenlik önlemlerini aldım ve umuyorum ki bir daha böyle bir şey gerçekleşmez. Bunları paylaşmak istedim aynı sorunu yaşayan ve benim gibi mağdur olan insan olursa belki yararlı olurum işin en derinine inmek gerek. Şunu belirtmemde fayda var; ben Epic Games hesabımı daha önceden Facebook, Steam üzerinden eşleştirmiştim bu sayede adam hesabımı ele geçirip e-posta ve şifre değişikliği yapsa bile ben diğer platformlar üzerinden girip ticket açmak için yeteri kadar kanıt alabildim kendim için, siparişler, diğer detaylar falan hepsini SS aldım ve gönderdim benden hiçbir şey istemesinler diye. Eğer sizde hesabınızı diğer platformlar ile eşleştirmemiş ve bu olayı yaşamışsanız bilmiyorum nasıl kurtarırsınız ama o satın alımların sipariş numaraları kanıt için gerçekten çok önemli ve aynı zamanda en eski e-posta adresiniz. Bilmiyorum ama belki bunun "Windows 11 yerel güvenlik yetkisi koruması" ile alakası olabilir bende bu genellikle uyarı gösteriyordu belki de sistemimdeki bir açıklık sayesinde bilgime ulaştılar. Umarım bu sorunu yaşayan diğer tüm herkesin sorunu çözülür.

Gerekli bilgileri verdiğimi düşünüyorum hesaba facebook aracılığı ile eriştikten sonra o sayfadaki dekont, bilgiler vs. Çoğu şeyi SS alıp gönderdim eğer bunu da kabul etmezler ise zannetmiyorum daha ne yapabilirler. Ama burada kafamı karıştıran şey bu hesapta 2 aşamalı güvenlik faktörü vardı şifreyi tek ben biliyorum e haliyle e-mailde benim. Bu kişi bunlara rağmen nasıl becerebiliyor anlam veremiyorum.
Bildiğim kadarıyla tarayicidan hesaba girinci hesap bilgileri çerezlere kaydoluyor.
Eger idle master gibi bi program kullandıysan biliyorsundur. Çerezlerde uzun bir kod çıkıyor. O kodu kopyalayip, programa girince hesaba girebiliyor.
O kodu alıyorlarmış. Ama 2fa nasil aşıyorlar onu bende bilmiyorum.

Hesabini kurtarabilmene sevindim. :)

Geri
Yukarı