Epic Games Store denilen çöplük

Getrost

Kilopat
Gerçekten hayatımda hiç bu kadar bir uygulama için inceleme yazacağım aklıma gelmezdi. Uygulama o kadar vasat ki sizler ile duygularımı paylaşmadan yapamayacağım. Bakın bu uygulama çıkalı neredeyse tam tamına 3 yıl olacak ve bu 3 yıl içerisinde bu adamlar bedava oyun vermek dışında hiçbir yol kat etmediler. Her hafta oyun vermek ile Steam'e rakip olacaklarını sanıyorlar ama gerçekten ben buna kahkaha atarım. Bu zamana kadar uygulama üzerinde ne adam akıllı bir arayüz yenilemesi ne de oyuncuların sosyalleşmesi için bir yenilik hiçbir şey yapmadılar daha arkadaş listemizde ekli olan arkadaşımıza mesaj atamıyoruz böyle bir saçmalık olabilir mi? Gerçekten bu uygulama üzerinden fiyatın cazibesine kapılıp satın aldığım oyunlar olmasa yüzüne bile bakmazdım o kadar pişmanım ki tarif dahi edemiyorum. Bu uygulama üzerinden oyun indirirken adeta korsan oyun indiriyormuş hissine kapılıyorum. Uygulama optimizasyonu zaten vasat durumda elimde bulunan sistemde dahi kasıyormuş hissine kapılıyorum. Toparlamak gerekirse bu uygulama üzerinden bir daha satın alım yapmayacağım ve çevremde ki kişileri de almaması konusunda uyaracağım.

Gerçekten hayatımda hiç bu kadar bir uygulama için inceleme yazacağım aklıma gelmezdi. Uygulama o kadar vasat ki sizler ile duygularımı paylaşmadan yapamayacağım. Bakın bu uygulama çıkalı neredeyse tam tamına 3 yıl olacak ve bu 3 yıl içerisinde bu adamlar bedava oyun vermek dışında hiçbir yol kat etmediler. Her hafta oyun vermek ile Steam'e rakip olacaklarını sanıyorlar ama gerçekten ben buna kahkaha atarım. Bu zamana kadar uygulama üzerinde ne adam akıllı bir arayüz yenilemesi ne de oyuncuların sosyalleşmesi için bir yenilik hiçbir şey yapmadılar daha arkadaş listemizde ekli olan arkadaşımıza mesaj atamıyoruz böyle bir saçmalık olabilir mi? Gerçekten bu uygulama üzerinden fiyatın cazibesine kapılıp satın aldığım oyunlar olmasa yüzüne bile bakmazdım o kadar pişmanım ki tarif dahi edemiyorum. Bu uygulama üzerinden oyun indirirken adeta korsan oyun indiriyormuş hissine kapılıyorum. Uygulama optimizasyonu zaten vasat durumda elimde bulunan sistemde dahi kasıyormuş hissine kapılıyorum. Toparlamak gerekirse bu uygulama üzerinden bir daha satın alım yapmayacağım ve çevremde ki kişileri de almaması konusunda uyaracağım.
Sırf arkadaşı oyuna davet etmek olmadığı için mud runners da multi de kaldığın yerden devam edemiyorsun. Bu sadece bir örnek...

Epic'in başında ki şeytan Epic Games Store ile Steam'i kapıştıracağını sanıyor burada duygularımı aktaramayacağım o yüzden şu videoyu bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradan para ile oyun alanların sayısı bir elin parmağını geçmez. Ben şahsen sadece beleş oyun için kullanıyorum.

100 GB GTA 5'i indirirken 500 KB ile indirdi Allah'ın belası Epic. Steam'den 77 TL bayılıp alacağım şimdi oyunu 1.4 MB ile indirir paşa paşa oynarım. Launcher'leri desen kaplumbağadan yavaş 2 günde açılıyor kütüphane. Kocaman bir çöplük Epic Games.

Epic Games Store'u kullanırken kendimi hep karantinadaymış gibi hissederdim. Çünkü Epic Games Store'da oyun açmak dışında yaptığım hiç bir şey yok.

Steam'de ne güzel skin/mod indiriyor, foruma giriyor, meme'lere ve guide'lara bakıyordum. Profilimi özelleştiriyor, istediğim yerden aldığım oyun anahtarlarını aktifleştiriyorum. Hadi bunların hiç birini yapma, sırf oyun/yazılım aramak bile Epic Games Store'da bir işkence gibi gelirken Steam'de hangi oyunu alsam diye düşünüyorum.

Epic Games PC oyunculuğu için hiçbir şey yapmadı. PC oyunculuğu da onları kurtarmayacak. Adamın umrunda değil çünkü yanlarında zaten Tencent varken ister 5 değil 10 yıl zarar yapsa adamın umrunda değil. Zaten kimsenin duymadığı sandbox oyunlarına battle royale ekleyince duyuldular ama o da zamanla öldü. Epic Games Unreal Engine ( ve Unreal Tournament) dışında güzel bir şey yaptıysa bir şey bilmiyorum demektir.

Cidden 10 saat olsa yine izlerdim okadar güzel anlatmış ki. Bir kaç ay önce bedava Among Us dağıttıklarında şu oyunu da bayadır oynamıyordum bir bakayım değişmiş mi deyip indirceğim de Epic games'in açılması için okadar beklemiştim ki anlatamam.

Geri
Yukarı