Epic Games Store nasıl kar elde edebiliyor?

Oyun zor mu o kadar? Üniversite sınavına hazırlandığım için çok zaman ayıramam, günde 1-2 saat anca.
Günde 1-2 saat ile operatör çok zor kasarsınız. İndirim zamanı normal ile deluxe arasında 10tl gibi bir fark oluyor. O durumda deluxe daha mantıklı olacaktır. Bana operatör açamazsın dediler, doğruymuş. 10 saatte en düşük ücretli operatörlerden 4 tane açabildim.

Bir şirket neden daha fazla kazanmak var iken, daha az kazansın ki?

İşte neden dünya devi bir şirket çıkartamadığımızın sebebi olan düşünce. Daha fazla kazanmak varken neden daha az kazanasın ki?

1.5 sene önce Sennheiser CX 200 street II aldım 120-130 TL'ye, bir kere bozuldu garantiye yolladım sıfır ürün geldi, tekrar arıza yaptı yolladım adamlar elimizde bu üründen yok muadil yollayacağız dedi tamam dedim CX 350BT yolladılar (yolladığım ürün diğer sitelerde 200 TL iken gelen ürün 800 TL ). Allah Allah bir yanlışlık mı oldu diye aradım sordum. Yetkili bana muadil ürünün stoklarında bittiğini ve 3-4 gün içinde geleceğini bekletmek istemedikleri için CX 350BT yolladıklarını söyledi. Türk Mali bir ürün alıp garantiye yollasam "daha çok kazanmak" için 1 ay süründürürlerdi. Hatta beyefendi siz bu kulaklıkla fazla müzik dinlemişsiniz ondan garanti dışı bile diyebilirlerdi. Bu durumda Türk firma* bana ürün yollamadığı ve Sennheiser 800 liralık ürün yolladığı için Türk firma Sennheiser'e göre 800 lira kar ederdi. Fakat bizim* firmadan 1 kere alan bir daha almaz bir süre sonra kepenk kapatırdı.

Yani uzun lafın kısası yabancı firmalar stratejilerini "uzun süre kazanmak" bizim firmalar ise kısa sürede çok kazanmak üstüne kurar. Epic Games muhtemeln çok kazanıp 3 ay sonra kepenk kapatmak yerine az az kazanayım ama sektörde kalıcı olayım diye düşünmüştür.

*: Tabi bütün firmalarımız böyle değil işini iyi yapanlarda var zaten onlar kendini belli ediyor. Hatta bana kulaklığı yollayan Sennheiser'in Türkiye yetkili satıcısı da bir Türk firma olmasına rağmen işlerini gayet iyi yapıyorlar.

Not: Evet bu olaylardan sonra bir Sennheiser fanboyu oldum. Bir daha kulaklık alacak olursam kesin Sennheiser alırım.

Günde 1-2 saat ile operatör çok zor kasarsınız. İndirim zamanı normal ile deluxe arasında 10tl gibi bir fark oluyor. O durumda deluxe daha mantıklı olacaktır. Bana operatör açamazsın dediler, doğruymuş. 10 saatte en düşük ücretli operatörlerden 4 tane açabildim.
10 TL fark yok hocam, 22 lira fark var. Steam'de kaça düşüyor Deluxe?

Geri
Yukarı