Epic Games Store nasıl kar elde edebiliyor?

Bence şu an Epic kullanıcı dostu böyle durumlarda kullanıcının bunu kullanması lazım rekabet her zaman iyidir gayet de güzel indirmeler var böyle olunca alım da olacaktır

Bence şu an Epic kullanıcı dostu böyle durumlarda kullanıcının bunu kullanması lazım rekabet her zaman iyidir gayet de güzel indirmeler var böyle olunca alım da olacaktır
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Epic sadece mağaza gelirleriyle ayakta durmuyor. Her işte parmakları var. Örneğin PUBG'ye rakip olarak Fortnite çıkardılar, ancak PUBG'de bile parmakları var.

Kendilerini tanıtmak için GTA V oyununu ücretsiz yaptılar. Sonra da Steam gibi platformlara yetişmek için de reklam ücreti almak yerine indirim yapıyorlar.

Gerçekten bu paraları ceplerinden verdiklerini düşünmüyorsunuz herhalde? Firmalar arası anlaşmalar var. Adamlar bir iş yapıyorlar, birisi ürününü markete koyduruyor diğeriyse pazarlıyor. Pazarlayan sözleşmeye "bak kardeşim ben bu oyunun fiyatını şöyle şöyle düzenleyebilirim, bunun da sana avantajı oyununun tanıtılması, şu bu olur vs." maddesini koyup serbestçe fiyat düzenliyor (o kadar da serbest değil). Sizin kafanızda pazarlama stratejisi yapsalardı bu kurlar yüzünden biz Steam üzerinden de oyun alamazdık Epic'ten de.

Her hafta 200 TL değerinde oyunu ücretsiz veriyorlar. Alan kişi başı da yapımcı firmaya para ödüyorlar.
200 TL'ye verdikleri oyunu, 10.000 kişi alır ise: 2000000 TL ediyor.
İndirimleri de 'dudak uçuklatacak' şekilde ucuz:
'Fortnite'den kazanıyorlar' deniliyor fakat bir şirket neden daha fazla kazanmak var iken, daha az kazansın ki?

Eki Görüntüle 774662

Eki Görüntüle 774663

Eki Görüntüle 774664

Eki Görüntüle 774665

İndirimlere şu an bu adresten erişebilirsiniz:

Gelecek haftadan itibaren, 15 gün boyunca 15 tane ücretsiz oyun verecekler. Nasıl bir kar stratejisi bu?

Şimdi şöyle şimdiye kadar 30 tane oyun verdi diyelim hepsi ortalama 200 TL 6000TL eder bu kişinin Steam'de bu kadar pahalı oyunları yoktur alsa bile bu kadar alışveriş yapmamıştır adam diyor ben sürekli Steam'den pahalıya alıyorum ve hiç beleş almıyorum diyor ve Epic'e yatırıyor parayı bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı