Erdoğan: Mülteciler konusunda birinci olmaktan rahatsızlık duymuyoruz

Laik bir ülkede cumhurbaşkanının din işleriyle bu denli içli dışlı olması çok rahatsız edici. Dini vakıflar, Diyanet İşleri Başkanlığı falan bu ensar-muhacir işleriyle uğraşsa tamam da cumhurbaşkanımız sabahtan akşama kadar imam gibi din hakkında konuşmasa keşke.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriyeli sığınmacıların ‘muhacir’ olduğunu ve Ensar-Muhacir kavramında ‘süre’ olmadığını ‘süreç’ bitene kadar devam edeceğini söyledi. Erdoğan, Türkiye’nin dünyada en çok göç alan ülke olduğunu belirterek, “Biz bundan rahatsızlık duymuyoruz” dedi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Şahsen ben de sarayda otursam ve orduyla gezsem ben de rahatsız olmazdım.

Yaşasın başkanım böyle devam et, seçimde azınlık kaldığın yandaşlarınla kaybetmeyi seyredersiniz.

Bu ülke laik bir ülke, bu ülke'de Devlet'in dini yoktur şahıs'ın dini vardır, ama sanki islamik bir devletmiş gibi din kardeşi diye suriyelileri, Afgan'ları, Irak filan ne varsa alıyoruz içeri laik bir devlet için bu ahmaklıktır hem laik hem dindar bir devlet olunamaz artık bu ülke şuna bir karar vermeli ya tam İslam kanunları ile yönetilmeliyiz, ya tam kemalizm ve laiklik ile aksi takdirde ikisini karıştırınca ahmak bir toplum ortaya çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı