Erdoğan: Mültecileri göndermeyeceğiz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kanka zaten yıllardır "hızlanarak" düşen bir ekonomi vardı zaten bu yıllarda böyle olacağı belliydi, mesela ilk yıl 1 düştüyse ikinci yıl 2 düştü, sonraki yıl 4 düştü ertesi yıl 8 düştü ondan sonraki yıl 16 düşeceğini anlamak zor değil.

Kovid'le beraber ülkelere vurulan ekonomik darbeyi göz ardı etmemek lazım. Sarayımız olmasa bugünlere gelemezdik.:D

Kanka zaten yıllardır "hızlanarak" düşen bir ekonomi vardı zaten bu yıllarda böyle olacağı belliydi, mesela ilk yıl 1 düştüyse ikinci yıl 2 düştü, sonraki yıl 4 düştü ertesi yıl 8 düştü ondan sonraki yıl 16 düşeceğini anlamak zor değil.
Erdoğan hiçbir zaman iyi bir Başbakan/Cumhurbaşkanı olamadı. 2002-2013 arası fabrikaları satarak ekonomiyi kalkındırmış gibi gösterdi. Sonradan parayı sömürdü, gitti ülkeyi betonlaştırdı. Para bitince ekonomik kriz baş gösterdi. Aslında fakir bir ülke değiliz, sömüren çok olunca böyle oluyor. O kadar sömürülmesine rağmen hala daha ayaktayız. Atamın bıraktığı ülkeyi bir türlü bitiremediler, yiyorlar yiyorlar bitiremiyorlar. Şu anda sömürülen parayla uzaya en az 2 adet ISS atmıştık.

Empati yapabilir misin onlarla sende onlarda insan ve sende ortadoğulusun.

Empati yapıyorum

-Ben ülkemi terk etmezdim
-Ben mülteci olarak gitsem bile gittiğim ülke de zorunda kalmadıkça evden bile çıkmazdım
-Mülteci olarak gitsem gittiğim ülkenin kadınlarını taciz etmezdim ve çete halinde dolaşıp insanları korkutmazdım

Yani ben bu a*aplar gibi davranmazdım

Şunu da ekleyeyim Türkiye bir orta doğu ülkesi değildir

@Furkan1461 ben burada kimseyi trollemiyorum Türk vatandaşıyım ayrıca bakın ben suçlu suriyelilere hapse atılsın ceza verilsin destekliyorum ki babası abisini çocuk kaybetse nasıl hayatta kalacak çocuk nereden besin bulacak açıklar mısınız madem?

@Furkan1461 ben burada kimseyi trollemiyorum Türk vatandaşıyım ayrıca bakın ben suçlu suriyelilere hapse atılsın ceza verilsin destekliyorum ki babası abisini çocuk kaybetse nasıl hayatta kalacak çocuk nereden besin bulacak açıklar mısınız madem?

Orası bizi ilgilendirmez kader.

Annesi babası ölsün zerre umurumda değil yeter ki ülkemden gitsinler yıllarca güzel ülkeme o kadar zarar verdiler başlarına ne gelirse gelsin.

Empati yapıyorum.

-Ben ülkemi terk etmezdim.
-Ben mülteci olarak gitsem bile gittiğim ülke de zorunda kalmadıkça evden bile çıkmazdım.
-Mülteci olarak gitsem gittiğim ülkenin kadınlarını taciz etmezdim ve çete halinde dolaşıp insanları korkutmazdım.

Yani ben bu a*aplar gibi davranmazdım.

İyide suriyeliler ülkede yaşayamayacakları için geldiler 2. senin düşüncen bu fakat nasıl evdebn çıkmasınlar yemek yemesinler mi su içmesinler mi? Ayrıca Türkçe öğrenmesi gerek suriyelinin.

İyide suriyeliler ülkede yaşayamayacakları için geldiler 2. senin düşüncen bu fakat nasıl evdebn çıkmasınlar yemek yemesinler mi su içmesinler mi? Ayrıca Türkçe öğrenmesi gerek suriyelinin.

Benim gördüğüm her Suriyeli neden Arapça konuşuyor o zaman?

Zorunluluk olmadıkça evden çıkmasınlar ve hiçbir zaman da çocuk yapmasınlar. Belediye her hafta mültecilerin evine yemek gönderebilirdi ama artık o çizgiyi çoktan geçtik sayıları çok fazla hepsi gönderilmeli.

Ülkemizde ki yaşayan kendi Türk vatandaşlarına yardım etmeyip mültecilere maaş bağlayan bu hükümeti indireceğiz az kaldı arkadaşlar sabredin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı