Erdoğan'dan sert bir asgari ücret zammı açıklaması: Sırtımızda küfe var

@388526 alım gücü olmadığı sürece miktarını arttırmak önemli değil, en geç 3-5 ay içerisinde erirdi tahminimce. İşe yarasaydı Venezuela'da işe yarardı, ekonomi basit şey değildir. Boşuna ekonomi üzerine sayfalarca kitap yazılmıyor.

Feminizm kökenini kadın'dan gelmektedir. Bu tanımı kullanırsanız bunun karşılığında bir şey olması gerekir. Ben de diyorum ki, bunu yaparsanız o zaman cinsiyetler mecburen ortaya çıkar. O zaman da ayrışma olur ve ideoloji ortaya çıkar. Yani sizin dediğiniz gibi bir dünya olması için eşitliğin bu gibi kavramlardan uzak olması gerekir. Kadın ve erkek gibi tanımların olmaması gerekiyor. Sadece insan olması gerekiyor.
Anlatamıyorum. Feminizm size popüler kültür şeklinde öğretilen feminizm değil. Tabii aklınıza kadının gelmesi gayet normal ama öyle değil. Bunu öğrenebilirsin aslında. Kaynak çok medyaya ve İnternete bağlı kalmayın.

Alım gücü en düşük olan en yüksek asgari ücret ediyordu sanırım.
Türkiye'de maksimum 440 dolar asgari ucret verirdi. O da 2009'daydi sanirsam. 482 dolar Avrupa standartlarinda gene az fakat Türkiye icin dusunursek oldukca yuksek bir deger. Asgari ucret isterse 20 bin TL olsun, uretim olmadiktan sonra hiçbir seye yaramaz. Cin uretim yapmazsa ilk cokecek ekonomilerden birisi mesela.

Anlatamıyorum. Feminizm size popüler kültür şeklinde öğretilen feminizm değil. Tabii aklınıza kadının gelmesi gayet normal ama öyle değil. Bunu öğrenebilirsin aslında. Kaynak çok medyaya ve İnternete bağlı kalmayın.
Ben pragmatist biriyim, senin zayıf teorilerine bakmam. Ona bakılırsa sosyalizm dünyanın en iyi yönetim şekli. Pratikte öyle mi? Hayır.

Anlatamıyorum. Feminizm size popüler kültür şeklinde öğretilen feminizm değil. Tabii aklınıza kadının gelmesi gayet normal ama öyle değil. Bunu öğrenebilirsin aslında. Kaynak çok medyaya ve internete bağlı kalmayın.

Hayır benim aklıma kadın gelmiyor. Kelimenin kökeni "dişi" zaten. Popüler kültür feminizmi ile de bir alakam yok. Lütfen önerdiğiniz şeyleri daha iyi araştırın.

Ülkede bir ekonomik kriz olacağı COVID 19 öncesinden belliydi. Uzata uzata 2021-2022 yılında toplu çöküşü gözlemledik. Şu an alınan kararların çoğu yine günü kurtarma çabasından öte bir şey değil.

Asgari ücreti yükselttiğinde birçok ürün ve hizmetinde zamlanacağı anlamına geliyor. Bunu çok iyi biliyor ve "Gerekli adımlar atılacaktır" gibi açıklamayı yarın açıklamasından sonra yapacağına eminim.

Bu şekilde devam ederse çok ilginç rakamlarda duyabiliriz. Benim tahminim 8K civarı olacak. Yarın müjde diye açıklar artık yanında birkaç sürpriz ile.

Ben pragmatist biriyim, senin zayıf teorilerine bakmam. Ona bakılırsa sosyalizm dünyanın en iyi yönetim şekli. Pratikte öyle mi? Hayır.
Canım konu sosyalizme ne ara geldi? Sosyalizm çok sorunlu bir ideoloji. Dünyada şu an ağırlığı olan bir ideoloji Pragmatizm. Ve bitmeyen bir sorunlar silsilesi ile dolu. Yani boş olan benim mentalitem değil, görünen o ki senin felsefen. 😊

Dünyayı feminizm gibi pratikte taraflı düşünceler kurtarmaz...
Feminizm de taraf yok. Sizin gördüğünüz radikal feminizm ve medya feminizmi. Soruma cevap ver, kaç kez Simone de Beauvoir, Virginia Woolf, Val Plumwood okudun? Feminizmi bilmek için bunları okumuş olman lazım. Okudun mu ki burada yorum yapıyorsun? Bilmediğin bir ideoloji hakkında neden konuşuyorsun?

Canım konu sosyalizme ne ara geldi? Sosyalizm çok sorunlu bir ideoloji. Dünyada şu an ağırlığı olan bir ideoloji Pragmatizm. Ve bitmeyen bir sorunlar silsilesi ile dolu. Yani boş olan benim mentalitem değil, görünen o ki senin felsefen. 😊

Feminizm de taraf yok. Sizin gördüğünüz radikal feminizm ve medya feminizmi. Soruma cevap ver, kaç kez Simone de Beauvoir, Virginia Woolf, Val Plumwood okudun? Femizimi bilmek için bunları okumuş olman lazım. Okudun mu ki burada yorum yapıyorsun? Bilmediğin bir ideoloji hakkında neden konuşuyorsun?
Bak canım, bana diyorsun ki şunları oku! Hiç gerçekte örnek gösterebilir misin?

Hayır benim aklıma kadın gelmiyor. Kelimenin kökeni "dişi" zaten. Popüler kültür feminizmi ile de bir alakam yok. Lütfen önerdiğiniz şeyleri daha iyi araştırın.
Yukarıda önerdiğim kaynaklara yöneliniz. Ne dediğimi anlayacaksınız. Araştırma fikriniz için de teşekkürler.

Bak canım, bana diyorsun ki şunları oku! Hiç gerçekte örnek gösterebilir misin?
Neyi göstereceğim?

Yeni konular

Geri
Yukarı