Ergenliğe girecek olan kız kardeşime nasıl davranmalıyım?

Ayrica sert bir disiplin uygulamanizi oneririm.
Sert bir disiplin uygulamak: Çocuğun aileden nefret etmesi ve saçma sapan insanlara bağlanması
Hafif bir disiplin uygulamak: Şımarık bir çocuk yetiştirmek

Sanırım doğru şekilde çocuk yetiştirmek mümkün değil...

Hocam oflar puflar ama içinden sevinir, arkasında birinin olduğunu hisseder merak etmeyin. Takmayın oflamasını puflamasını.

Tamam hocam teşekkür ederim. Son bir şey diyeceğim. Dün odasına girdim nasılsın dedim sonra birden off beni rahat bırak dedi sonra umursamadım çıktım odasından. Bugün sabah da bana trip atıyordu. Normaldir değil mi?

Tamam hocam teşekkür ederim. Son bir şey diyeceğim. Dün odasına girdim nasılsın dedim sonra birden off beni rahat bırak dedi sonra umursamadım çıktım odasından. Bugün sabah da bana trip atıyordu. Normaldir değil mi?
Normal degil, gulaga calismaya gonderin.

boyle saçma tripler normaldir, sonradan duzelir diye dusunuyorum.

Merhaba. Benim için önemli bir konu. Kız kardeşim 12 yaşında ve yavaş yavaş ergenliğe adım atıyor. Az çok biliyorum neler olacağını fakat huyunun nasıl olacağını pek bilmiyorum. Huyu nasıl olacak ve ona nasıl davranmalıyım?
Herşeyden önce kardeşinizin yanında konuşmalarınıza dikkat edin herhangi birine hakaret içeren kelimeler kullanmayın. Fazla üstüne gitmeden gizliden gizliye denetleyin. Senin onu denetledigini falan düşününce asabi bi tavır takınır. Onu sorularınla darlama çoğunlukla kendisini eğlendirmeye çalış.

Yeni konular

Geri
Yukarı