Ergenlikte burun büyüklüğü

Burun kemiğinin büyümesinden bahsediyorsun. Arkadaş ise burnunun şişmesinden, yani et oranının çoğalmasından şikayetçi. Nasıl ki kilo alıp veriyorsan, aynı şekil burun da kilo verebilir. Ergenlik çağında burnun şişmesi olayı çoğu insanda yaşanıyor ve 1-2 sene sonra düzeliyor. Tabii kesin bir şey değil.

Evet burnum şişti resmen bundan bahsediyorum, umarım düzelir.

Evet burnum şişti resmen bundan bahsediyorum, umarım düzelir.

Uzun zaman olmuş ancak yazayım dedim. Burunda oluşan kemik genetik özelliktir ancak şişlik hormonların verdiği bir şeydir. Hatta bazı erkeklerde göğüs ucu şişmesi de görülür. Bunlar sonradan düzelir ve aynı zamanda yüzün daha genişleyeceği ve kemikli bir yapıya kavuşacağı için daha hoş durur.

Öncelikle selam, 15 yaşındayım ve mantıken ergenim. Burnum kafama göre aşırı şiş ve büyük, kalın etli gibi. Ergenlikten sonra bu şişlik geçiyor ve burun eski haline geri dönüyor mu? Yüzün oturması gibi olaylar olduğunu duymuştum. 16 yaşında da burun oturuyormuş sanırım.

Durum nasıl hocam? Bende aynı soruna sahibim küçükken aşırı güzel burnum vardı çevrem tarafından övülüyordu ama şu an bana göre büyük. 15 yaşındayım. Sizde değişti mi?

Geri
Yukarı