Ergenlikte diyet

FalconPaw

Kilopat
Makaleler
8
Ergenlikte diyet yapmayın diyorlar. Diyetten kasıtları ne acaba? Zaten normalde de hamur işi, şeker, tuz, yağ, abur cubur yemeyin diyorlar. Bunları yemeyince zaten diyet oluyor. Bir insanın hamur işi, abur cubur vb. yemeden alması gereken günlük kalori miktarına ulaşması gerçekten zor. Çok fazla yemek yemesi lazım. Ergenlikte diyet nasıl olmalı?

Evde pişen yemekleri yemek çok önemli ergenlik döneminde. Kızartmasından tut en sağlıklısına evde ne pişiyorsa ye abur cubur işine gelirsek onu ufak tefek ye mesela 2 günde 1 abur cubur tüketebilirsin. Cips, kola gibi şeyler çok zor yakılan ve çok yağlandıran yiyecekler onları önermem kola ciğerleri hantallaştırıyor. Yani ne bulursan ye. Ben de ergenim futbol takımıma gelen bir diyetisyen söylemişti bunları.

Hocam biliyorum sağlıklı değil ama ben diyet yapmayın diyenleride onları bunları yemeyin diyenleri de dinlemiyorum bildiğiniz yedikçe yiyorum hele hele yöresel yemekleri yemeden duramıyorum :D

Diyet sadece ''sağlıklı beslenmek'' değildir. Kişinin ihtiyaçlarına, alerjilerine, hastalıklarına vb. şeylere bakılarak diyetisyen tarafından hazırlanması gerekir.

Hayır. Sağlıklı beslenme oluyor.
Şahsen ben diyete karşıyım. Spor yapmazsan istersen 100 gün diyet yap sonuçta hareket etmiyor kalori yakmıyorsun.
Güzel kafa sadece diyet ile ide ayda 6 kilo verdiğim oldu sen günlük kalori miktarından az alırsan zaten otomatik kalori yakıyorsun.

Bence gerek yok. Nasıl yaptığımı bilmiyorum fakat 3 senedir 55 kiloyum. Boyumun uzamasına rağmen. (övünmek gibi olmasın ama 182 cm uzunluğundayım)

Evde pişen yemekleri yemek çok önemli ergenlik döneminde. Kızartmasından tut en sağlıklısına evde ne pişiyorsa ye abur cubur işine gelirsek onu ufak tefek ye mesela 2 günde 1 abur cubur tüketebilirsin. Cips, kola gibi şeyler çok zor yakılan ve çok yağlandıran yiyecekler onları önermem kola ciğerleri hantallaştırıyor. Yani ne bulursan ye. Ben de ergenim futbol takımıma gelen bir diyetisyen söylemişti bunları.
Uzun zamandır abur cubur yemiyorum. Ekmek ise sadece tam buğday yiyorum. Et ve sebze yemekleri yiyorum. Maksimum 1500 kaloriye ulaşabiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı