Erkeğe şiddete hayır!

Șu kısımda ben gittim...
Screenshot_20210216-001432.jpg

Hiçbir suçu olmayan 16 yaşındaki çocuk serseriler tarafından bıçaklanarak öldürülür:
Sadece haberlere çıkar.

Bir kadın eşi/ sevgilisi tarafından öldürülür:
Haberlere çıkar, Twitter'da gündem olur, adına kampanyalar yapılır, ailesine yardım edilir, sokakta yürüyüşler yapılır.

Amacım herhangi bir cinsiyeti yüceltmek ya da gömmek değil. Şiddetin her türlüsüne karşıyım ama maalesef durum bu.

Sen televizyondan "Töre","Aşiret" "İlİŞŞkLli" veya "ErrrKkkkeKlk giBi Errkek Can yaman" dizilerini kaldır kendiliğinden raya oturur.

İşin doğrusu feminazi ve her türlüsüne karşıyım.

Hakkını arayan mağdur veya zor durum içinde olan kadınlar haklarını savunmalı ve korumalı.

Ama açık saçıl orası burası açık dolaşıp biri merhaba diyince dokununca ölü taklidi yapan kediler gibi "ToCoz vor" demesinler.

Dindan değilim ama cidden açık saçık giyinip tacize uğramıyacağını düşünen kadınlar burası TR.

Ülkemizin erkeği vizyonsuz biraz karşı cinse nasıl davrınılmalı saygı nedir? Gibi konularda Milli sınav ve öğreniciyi zora sokma bakablığı MSÖZS nâmı değer MEB milli eğitim bakanlığı olup insanları eğitse belki bunlar yerine 7nm transistörü nasıl üreticez gibi konuları konuşurduk.

Evet, MEB'e çok sert konuştum ama doğrusu bu.

Sen televizyondan "Töre","Aşiret" "İlİŞŞkLli" veya "ErrrKkkkeKlk giBi Errkek Can yaman" dizilerini kaldır kendiliğinden raya oturur.

İşin doğrusu feminazi ve her türlüsüne karşıyım.

Hakkını arayan mağdur veya zor durum içinde olan kadınlar haklarını savunmalı ve korumalı.

Ama açık saçıl orası burası açık dolaşıp biri merhaba diyince dokununca ölü taklidi yapan kediler gibi "ToCoz vor" demesinler.

Dindan değilim ama cidden açık saçık giyinip tacize uğramıyacağını düşünen kadınlar burası TR.

Ülkemizin erkeği vizyonsuz biraz karşı cinse nasıl davrınılmalı saygı nedir? Gibi konularda Milli sınav ve öğreniciyi zora sokma bakablığı MSÖZS nâmı değer MEB milli eğitim bakanlığı olup insanları eğitse belki bunlar yerine 7nm transistörü nasıl üreticez gibi konuları konuşurduk.

Evet, MEB'e çok sert konuştum ama doğrusu bu.

Düzelmesi gerekenler listesi:
Aile terbiyesi,
Ders yerine terbiye verilmeli okullarda. (Tabii derste verilmeli ama belli bir yaşa kadar terbiye daha sonra ders.)
Adalet işleyişi,
Kadınlar üzerinden iyi gözükmeye çalışan siyasetçiler.
Birde feministlerin düşünceleri.

İntihar edenlerin %80'i erkek %20 si kadın
İşçi ölümlerinin %93'ü erkek %7 si kadın
Cinayete kurban gidenlerin sayısı %80 erkek %20 kadın
Savaşta ölenlerin %97'si erkek %3'ü kadın
Evsizlerin %75'i erkek %25 i kadın.

Buna rağmen hala kadın kadın deyip duruyorlar sinir olduğum nokta burası. Ayrıca hemcinsler birbirine daha fazla şiddet uyguluyor ve öldürüyor, o zaman ona da hemcins şiddeti ve hemcins cinayeti desinler, böyle saçmalık mı olur ? Müslüman bir insan, bir insanı öldürüyor diyelim, bu ''Müslüman bir adam, sokakta yürüyen bir adamı öldürdü'' diye haber olur mu ? Olmaz, ki denmez. Erkek şiddeti ve kadın cinayeti olguları da bu yüzden saçma. Kadına da erkeğe de değer verilmesi gerekiyor, ben her insanı, hayvanı ve canlıyı seviyorum, ayrımcılık saçmalık.

Eşini aldattı diye abilerine öldürten kadınlar var. 100 kadın şiddet görüyorsa 100 erkek şiddet görüyor. Biz #siddetehayir demek istiyoruz.
Ya hacı, birde hemcinsler birbirine daha çok zarar veriyor bunu şiddet olarak görmüyorlar sinir oluyorum. Bir kadın bir kadını sokakta evire çevire dövse izlerler en fazla ayırırlar, aynısını bir erkek kadına yapsa erkeği linç ederler.

Geri
Yukarı