Erkek bebek ismi önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Batu/Batuhan.
Berk/Berkecan.
Efe.
Tuna.
Mete/Metehan.
Kubilay.
Kıvanç.
Deniz.
Aklıma bu kadar geldi. 😁 (Allah analı babalı büyütsün.)

Öncelikle hocam hayırlı olsun. İsim size kalmış açıkçası. İsterseniz Arapça koyun isterseniz Türkçe. Buna kimse karışamaz. Tabii ben açıkçası Türkçe kökenli bir isim koymanızı temenni ederim. Mesela Gökhan Alp. Mesela Kaan. Güzel isimler. Allah analı babalı büyütsün diyor ve gidiyorum :).

Arap kökenli diyorum zaten.
Hayır ilk başta demişsiniz ya "Muhammed, Ahmed, Abdullah koymayın" diye. Benim anlamadığım koysa ne olacak? Bakın koymak zorunda değil ama ben hiç çevremde bu isme sahip olan ve bundan utanan veya isminin Türk kökenli bir isim olmadığı için çok üzülen birisini görmedim. Adamın ismi Ahmet ama Allah'a küfrediyor. Yani isim çok ütopik bir isim olmasın yeter bence. İsim önerim ise: Oğuz, Berkay, Kağan vs.

Dediğim gibi, Türkçedir. Daha doğrusu Ural-Altay dil grubunun Türk dalından çıkmadır.
Ural-Altay dil teorisi şu anda genel olarak kabul görmüyor, belirtmek istedim. Tabii bizim eğitim sistemimizde bunu direkt bize gerçeklikmiş diye öğretiyorlar.

İyi akşamlar. Bugün çok mutlu haber için sizlere soru soruyorum. Efenim yakında baba oluyorum ve isim belirleme konusunda çok kararsısız. Sizlerden anlamı güzel olan erkek bebiş isim önerisi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Koray, sarp, toprak ya da benim ismim kerim olabilir:D

Benim modernden kastım Türk isimleri, Berkecan falan değil. @Kemânkeş- hocamın önceki mesajlarda attığı listedeki isimler favorilerimdir ayrıca sen ben ırkçılık yapmıyoruz diye hiç kimse mi yapmayacak? Çocuğunun ismini Abdulrezzak koyduğunda toplum tarafından laf yememesi için Türkiye'de yaşamıyor olmanız lazım, gerçi o zaman da terörist gibi iğrenç bir itafta bulunurlar Türkiye'de en azından dalga geçerler.
O bulunduğu ortama göre değişir. Benim ismim Arap kökenli bir isim, başka bir isim olmasını isterdim Türk kökenli de olur Arap kökenli de. Fakat çevremde ismimle dalga geçen bir akranım falan da olmadı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı