Erkek Egemen bir ülke: Türkiye

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
  • Sünnet edilirsiniz.
    • Hayata gelir gelmez egemenliğinizi hissedersiniz. İzniniz olmadan vücudunuzda operasyon yapılır, çocuk yaşta istismar edilirsiniz.

• Öğrenci bursunuz düşüktür.
    • Üstünlüklüğünüzü ilerledikçe daha da hissedersiniz.. İlköğretim seviyesinde ihtiyaç sahibi öğrencilere verilen burslardan kız öğrenciler 75 TL alırken siz 55 TL alırsınız.
    • İhtiyaç sahibi öğrencilere yardım.

• Ağlamanıza izin verilmez.
    • Ataerkil toplum bir erkekseniz ağlayamazsınız. Eğer ağlarsanız alay konusu olur, toplum tarafından dışlanırsınız.

• Askere gidersiniz.
    • Askere gitmeniz için tek sebep dünyaya erkek olarak gelmiş olmanızdır. Askere gidersiniz, 6 aylık kazancınızdan olursunuz. O sırada toplumun ezilen kesmi kadınlar, işlerini yapmaya ve maaşlarını almaya devam eder.

• Yetim maaşını kısa bir süreliğine alabilirsiniz.
    • Yetim bir erkekseniz ve üniversite okumuyorsanız 20; üniversite okuyorsanız 25 yaşına kadar yetim aylığı alabilirsiniz. Toplumun ezilen kesmi kadınlar, evlenmedikleri sürece yetim maaşını ömür boyu alabilirler.
    • Yetim aylığı ücretleri.

• Para kazanmak sizin görevinizdir.
    • Ataerkil toplumlarda evi geçindirme sorumluluğu ve para kazanma görevi size aittir. Toplumun dayattığı bu sorumluluğu yerine getiremezseniz strese kapılıp intihar etmeniz işten bile değildir. Erkekler olarak intihar edenlerin %75'ini oluşturursunuz ki bunun sebebi çoğunlukla geçim sıkıntılarıdır.
    • En çok erkekler intihar ediyor.

• Emekli maaşınızı almaya 2 sene sonra başlarsınız.
    • Üstünlüğünüzü emekli olurken dahi hissedersiniz. Toplumun ezilen kesimi kadınlar, sizden 2 sene önce emekli maaşı almaya hak kazanır.
    • Türkiye'de emeklilik sistemi.

• Hayatınızı kurtaramazsınız.
    • Hayat kurtardığı iddia edilen KADES uygulamasını kullanamaz, canınızı kurtaramazsınız. Çünkü uygulama, hayat kurtarmak amacıyla değil kadın kurtarmak amacıyla yapılmıştır.

• Öldürülmeniz önemsenmez.
    • Erkekler olarak cinayetlerin %80'ini oluşturmanıza rağmen kadın cinayetlerine gösterilen hassasiyetin 1/10'u dahi göremezsiniz. Erkek cinayetleri ile alakalı bir bilgiye ulaşmak için uzun süre arama yapmanız gerekir. Bunun sebebi erkeklerin öldürülmüyor olması değil, medyanın haber yapmamasıdır.
    • Cinayet kurbanı erkekler, kadınlardan 4 kat fazla.

Sünnet bir daha olabilsem olurdum. Bedenimden et parçası gittikten sonra yemediğim arkamda, hediyeler, altınlar, bütün ilgiler üzerinde insan bundan niye şikayet eder ki :D. Askerliği de yapmak isterim. Hayalimdeki askerlik vücut yapabileceğim, eğitimli, disiplinli ortam bilemiyorum tecrübe edene sormak lazım boş geçiyorsa gitmemek daha iyidir. Ama diğerlerinde haklısın maaşı seninkinden fazla alan kadınla evlenemezsin, zengin kadın bulamazsın, şu an mesela kendi bölümümden iş bulamıyorum ama kadın sekreterlikten bi giriyor yükselip gidiyor keyfine bakıyor.

Öldürülmeniz önemsenmez.
  • Erkekler olarak cinayetlerin %80'ini oluşturmanıza rağmen kadın cinayetlerine gösterilen hassasiyetin 1/10'u dahi göremezsiniz. Erkek cinayetleri ile alakalı bir bilgiye ulaşmak için uzun süre arama yapmanız gerekir. Bunun sebebi erkeklerin öldürülmüyor olması değil, medyanın haber yapmamasıdır.
  • Cinayet kurbanı erkekler, kadınlardan 4 kat fazla.
Şu cümleyi kurmak için çok cahil olmak lazım. Burada erkek şiddetine, cinayetine maruz kalan kadınları ele alıyoruz. "Kadın" şiddetine maruz kalan erkekler ne kadar? Az.
  • Ağlamanıza izin verilmez.
    • Ataerkil toplum bir erkekseniz ağlayamazsınız. Eğer ağlarsanız alay konusu olur, toplum tarafından dışlanırsınız.
Bunun suçlusu yine erkekler genel olarak.
  • Sünnet edilirsiniz.
    • Hayata gelir gelmez egemenliğinizi hissedersiniz. İzniniz olmadan vücudunuzda operasyon yapılır, çocuk yaşta istismar edilirsiniz.
    • Sünnet çocuk istismarıdır.
Sünnet İslamiyet ile kültürümüze girmiştir. Bunun bir bağlantısı yok. Madem koyuyorsunuz, kadınlar da ilkel yerlerde sünnet oluyor; hatırlatırım.

Bir kaç maddesine katılıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı