Erkekler küpe takar mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam yapmayın ya :D
Ülkenin sisteminde var bu kılık-kıyafete karışma durumu. Devlet dairelerinde sakal uzatmak, islami sembol olan kıyafetler giymek vs. yasak mesela. Daha seneler öncesinde devlet dairelerinde başörtüsü yasaktı. Askeriyeye girmek isteyenlerin analarının başı açık fotoğraf vermeleri şartı vardı mesela. Elhamdülillah bunlar geride kaldı ama vardı yani. Bu küpe, dövme, kızlara özgü kıyafet, takı vb. kullanma gibi şeylerin fıtratı bozma tehlikesi olduğu için sıcak bakılmıyor toplumda ve bence haklılar da...
Hocam neden haklılar küpe takmak bir insanın ahlaksız olduğunu mu işaret eder?
Aksine toplum ahlakını yanlış düşünen insanlar bozar.

Hocam yapmayın ya :D

Hocam neden haklılar küpe takmak bir insanın ahlaksız olduğunu mu işaret eder?
Aksine toplum ahlakını yanlış düşünen insanlar bozar.
Yazımda küpe takmanın ahlakı bozacağını ifade eden bir kelime, cümle ya da işaret yok. Lütfen gözünüzle okuyun yazıyı. Olmayan bir mânâyı, cümleyi, kelimeyi varmış gibi göstermeye çalışmayın.

Ülkenin sisteminde var bu kılık-kıyafete karışma durumu. Devlet dairelerinde sakal uzatmak, islami sembol olan kıyafetler giymek vs. yasak mesela. Daha seneler öncesinde devlet dairelerinde başörtüsü yasaktı. Askeriyeye girmek isteyenlerin analarının başı açık fotoğraf vermeleri şartı vardı mesela. Elhamdülillah bunlar geride kaldı ama vardı yani. Bu küpe, dövme, kızlara özgü kıyafet, takı vb. kullanma gibi şeylerin fıtratı bozma tehlikesi olduğu için sıcak bakılmıyor toplumda ve bence haklılar da...
Ha, hocam devam edin hadi? Reis geldi düzeltti bunları deyin.

İsteyen istediğini takar ayrıca eski nesil böyle bakmıyor maalesef.

Ha, hocam devam edin hadi? Reis geldi düzeltti bunları deyin.
Alıntınızda ki yazımda ne hükümet partisinin adı, ne Recep Tayyip ERDOĞAN'ın adı ne de bunları işaret eden bir kelime, cümle ya da cümle gurubu bulunmamakta. Sadece geçtiğimiz senelerde bunların yasak olduğunu belirttim. Hayır yani düşmanlık olur da bir şahsa karşı, bu kadar da olmaz. Kendinizi küçültmekten öteye gitmiyorsunuz.

Alıntınızda ki yazımda ne hükümet partisinin adı, ne Recep Tayyip ERDOĞAN'ın adı ne de bunları işaret eden bir kelime, cümle ya da cümle gurubu bulunmamakta. Sadece geçtiğimiz senelerde bunların yasak olduğunu belirttim. Hayır yani düşmanlık olur da bir şahsa karşı, bu kadar da olmaz. Kendinizi küçültmekten öteye gitmiyorsunuz.
F6A8FDA6-96C7-4828-BF77-324CECE9E401.jpeg

24 yaşındayım,
4 senedir küpe takıyorum.
Fıtratım bozulmadı. Toplum hiçbir şey diyemiyor. Desinler de göreyim.
5 senedir Netflix izliyorum.
Fıtratım hâlâ yerinde.
LGBT hareketini destekliyorum. Sizin gözünüze sokmak lazımmış bir süre sonra. Çünkü kendinizi dünya sahibi sanıyorsunuz. Heteroseksüelim, fıtratım bozulmadı.
İncili de Kuran-ı Kerim'i de okudum.
Fıtratım bozulmadı.
Allah'ın verdiği fıtratı kimse görüşleriyle değiştiremez. Size karşı oksimoronluk yapmak lazım. Ters köşe oluyorsunuz çünkü.
Çöl toplumlarına özenen varsa fıtratını bu yönde değiştirsin.

Demek ki bu fıtratın bozulacağını düşünen toplum çok çabuk etkileniyor bu tür olaylardan. Bastırılmışlık böyle bir şey olsa gerek…

Son düzenleme:
Taliban'ı hala terör örgütü zannedenler var. Müslüman oldukları için sakal ve bıyıklarını ehl-i sünnet itikatına göre uzattıkları-kısalttıkları için onları DAEŞ ile eş değer görenler var. Eski Afganistan yönetiminin ihaneti sebebiyle ABD yıllardır Afganistan'da sömürü yaptı ve oranın halkından satılmış olanları kendi lehine çalıştırdı. Taliban senelerdir ABD'yi kendi topraklarından def etmek için uğraştı ve sonunda muzaffer oldular. Taliban, Afganistan'ın yerli halkının oluşturduğu bir örgütlenmedir. Tabi ABD ve batı medyası Taliban'ı terör örgütü gibi gösterdiği için bizim ülkemizde ki saflar da Taliban'ı terör örgütü sanıyor.

Türkiye'ye gelen Afganların ne Taliban ile ne de Türkiye ile hiçbir alakası yok. O Türkiye'ye gelen Afganların da kim oldukları ve ne için geldiklerini bu video'da çok güzel ve anlaşılır bir şekilde anlattı Abdurrahman Uzun. Yazmanıza gerek yok anlaşılıyor zaten.

İsteyen istedigini taksin ama ben taktigim zamanlar aci veriyordu. Tarz sahibi olacaksam boyle, kalsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı