Erzurum Oyunu Linçleniyor

Arkadaşlar hala bunu tartıştıldığına inanamıyorum gerçekten, kimin haklı olduğu ortada, yapımcılar 3 yasında ilkokul laf sokma müsabakasında gibi davranmış resmen? Jahrein oynamadan önce videoları izlemiş belli ki, bütün duyguları sömürdükleri apaçık. Yemek barı can barı iconlarını Google'ye yemek barı png yazınca çıkıyor :D, diyaloglar vs. Metin2'den daha kötü. Oyunu izleyerek yorum yaptığınıza eminsinizdir umarım. Özgün fikir değil bu birincisi, ikincisi uğraşılmamış ve sadece millet duygularını sömürmek için yapıldığını hepimiz biliyoruz :D Erzurum'u anlatmak istiyorsan Erzurum'dan bahsedeceksin, ne bileyim Erzurum şiveli dublaj koy, Erzurum yemeği koy, bir saz bir tane Norveç ışıkları bir de caami al sana para :D tartışmasının yapılması en saçması. Tartışılacak şeyler Pintipanda'nın tepkisi vs. sadece.

Sırf Türk yapımı diye oyunu övmek gerçekten saçma oyunun birçok eksiği var ve oyun Long Dark Türkiye modu gibi.
Sırf Türk yapımı diye övülmemesi gerektiğini insanlara daha çok oyun yapınca öğretebileceğimizi sanıyordum ama maalesef daha çok var sanırım. Mod deyince harbiden oyunu Long Dark'ın üzerine inşa etselerdi daha iyi olurdu zaten tema aynı.

Özgün fikir değil bu birincisi, ikincisi uğraşılmamış ve sadece millet duygularını sömürmek için yapıldığını hepimiz biliyoruz :D Erzurumu anlatmak istiyorsan Erzurumdan bahsedeceksin, ne bileyim Erzurum şiveli dublaj koy, erzurum yemeği koy, bi saz bitane norveç ışıkları bide Caami al sana para :D
Kaç tane özgün fikirli oyun var ki? Önemli olan o fikrin özgün olması değil (tabii ki o da değerli) oyunun vaat ettiklerini ortaya koyabilmesi. Kuzey ışıkları konusunda ise, o yapımcının hayal gücüne kalmış bir durum isterse Erzurum isimi oyunda haritanın orta yerine Giza piramidini bile koyar. İlla Erzurum kültürü yansıtılacak diye bir şey yok bence. Görüşünün geri kalanıyla ilgili bir yorumum yok.

Sırf Türk yapımı diye övülmemesi gerektiğini insanlara daha çok oyun yapınca öğretebileceğimizi sanıyordum ama maalesef daha çok var sanırım. Mod deyince harbiden oyunu Long Dark'ın üzerine inşa etselerdi daha iyi olurdu zaten tema aynı.
Hocam Türk halkı eleştirmeyi öğrenmesi lazım

Bana kalırsa Erzurum fiziği berbat zıplama kısmı yürüyüş kısmı, ısı sistemi berbat her saat mi fırtına olur ayrıca sobada yakıt biterken ısıtma derecesinde azalma olur, yatak sistemi berbat istediğim zaman uyuyamam mı, hikaye idare eder, kültürel öğelerin vurgusu mükkemmel, grafikleri ben zaten kaliteli bir bilgisayarım olmadığı için hiçbir oyunda son grafik kullanmadığım için yorum yapmıyorum ama bence ortalamanın altında kalmış, av sistemi saçma, ev loot sistemi de saçma burası Erzurum hiç köy yok mu? Kısaca berbat.

Bende Erzurum'da yaşıyorum yapımcı erzuruma bile gitmemiş büyük ihtimal Erzurum'un yarısı zaten şehir oyunu yapmadan önce araştırması gerekirdi.

Kaç tane özgün fikirli oyun var ki? Önemli olan o fikrin özgün olması değil (tabii ki o da değerli) oyunun vaat ettiklerini ortaya koyabilmesi. Kuzey ışıkları konusunda ise, o yapımcının hayal gücüne kalmış bir durum isterse Erzurum isimi oyunda haritanın orta yerine Giza piramidini bile koyar. İlla Erzurum kültürü yansıtılacak diye bir şey yok bence. Görüşünün geri kalanıyla ilgili bir yorumum yok.
Ama hocam ben şimdi size İstanbul haritasına sahip bir oyun versem ve bu oyunda piramitler, çöl, develer gibi gibi şeyler göstersem, hoşunuza gider mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı