Escape from Tarkov saçmalığı

Gelen mailde hesabın çalınmış olduğuna, hile kullanıldığına, ya da inactivity(uzun süre girmeme) durumuna dair falan bir ibare yok.

Mail diyor ki, "Kullanıcı sözleşmesi kapsamında kabul ettiğiniz maddelerden birinde de belirtildiği gibi, firmamız size hesabınızın neden kısıtlandığını açıklamak zorunda değil, herhangi bir kanıt sunmak zorunda değil". Yani bu herhangi bir nedenden dolayı olabilir ve bu neden hakkında verilen hiçbir bilgi yok. Standart bir uyarı olarak da hesabınızın güvenliğinin size ait olduğunu, çalınması durumunda banlanabileceğinizi, ve bu durumda yapılabilecek hiçbir şey olmadığını söylemiş.

Giden paranız için üzüldüm. Ancak durumunuz gerçekten böyleyse, düzgün bir dil ile durumunuzu açıklayan bir mail daha atmanızı öneririm.

Böyle durumlarda hesaplar hileden dolayı banlanmış oluyor, o yüzden belirtme zorunlulukları yok. Bununla ilgili bir sürü nikitanın podcasti vardı az araştırırsa bulabilir.
Uzun süreli kullanılmayan hesaplar maalesef genellikle Çinli hilecilerin gözüne bir şekilde batıyor ve ilginç bir yöntemle hesaplara el koyuyor. Üstelik oyunda email değiştirme gibi bir şansı da yok.
Benim de böyle bir sürü arkadaşımın hesaplarının banlandığına şahit oldum. Sebebi ise tamamen pasif hesap olması. O yüzden çevremdeki insanlara da muhakkak her wipe 1 hafta oyun süresi geçirmelerini öneriyorum.

Uzun lafın kısası; uzun süre girmemenden dolayı değil, çok büyük bir olasılıkla dediğim olay yaşandı ve hesabına yasaklama geldi. Bunun dışında VPN’le bile girsen, IP değiştirip takla bile attırsan, 30 farklı bilgisayardan da girsen ban yemezsin. O yüzden sana bahsettiğim olasılık daha yüksek.

Not: Dediklerimi yaparsa belki insafa gelir de verirler. Birkaç kişininkini açtılar böyle zamanında.

Son düzenleme:
Böyle durumlarda hesaplar hileden dolayı banlanmış oluyor, o yüzden belirtme zorunlulukları yok. Bununla ilgili bir sürü nikitanın podcasti vardı az araştırırsa bulabilir.
Uzun süreli kullanılmayan hesaplar maalesef genellikle Çinli hilecilerin gözüne bir şekilde batıyor ve ilginç bir yöntemle hesaplara el koyuyor. Üstelik oyunda email değiştirme gibi bir şansı da yok.
Benim de böyle bir sürü arkadaşımın hesaplarının banlandığına şahit oldum. Sebebi ise tamamen pasif hesap olması. O yüzden çevremdeki insanlara da muhakkak her wipe 1 hafta oyun süresi geçirmelerini öneriyorum.

Not: Dediklerimi yaparsa belki insafa gelir de verirler. Birkaç kişininkini açtılar böyle zamanında.
İngilizce bilmediğin için yanlış çeviri yapmışsın, yaptığın çeviri yanlış olduğu için dislike attığım yorumuna ithafen gelip elimden geldiğince doğru bilgilendirme yaptığım yorumuma dislike atmışsın. Çok komik hakikaten.

İngilizce bilmediğin için yanlış çeviri yapmışsın, yaptığın çeviri yanlış olduğu için dislike attığım yorumuna ithafen gelip elimden geldiğince doğru bilgilendirme yaptığım yorumuma dislike atmışsın. Çok komik hakikaten.
Tolga ben ingilizce biliyorum. 2 üniversite mezunu sanayi üreticisiyim. Sorun ne biliyor musun? Benim çeviri yaptığımı düşünüyor olman :) ben çeviri yapmadım. Yaşadığı olayı arkadaşa anlattım ve sebepsiz bir ban yeme olasılığının olmadığını, hesabı bir şekilde başkasının eline geçip hileden banlandığını izah edip, nasıl email atması gerektiğini bile yazdım. Ayrıyetten almanca ve fransızcamda var istersen konuşuruz. Ne yazdığımı anla güzel kardeşim ilk.
“…” diyor gibi bir ibare kullansaydım, evet doğrusun derdim. Bu olay herkesin başına geliyor. Sebebi de yukarda anlattığım gibidir, aynı şekilde çözümü de.

Ben geçen sene gittim Escape from Tarkov satın aldım. Euro üzerinden TL'ye güncel olarak dönen bir fiyatı vardı. Ve gerçekten pahalıydı. Hayatımdan dolayı giremedim edemedim oyuna vs. geçen gün başlamak istedim. Bir baktım 'hesabınız engellendi' gibi bir şey yazdı. Dedim Allah Allah, birkaç kez girdim ben bu oyuna. Neden şimdi öyle yaptı diye, şifre sıfırlama gönderdim. Baktım şifre sıfırlama maili geliyor ama tıklıyorum linki hata diyor. En son desteğe yazdım ve 'hesabınıza uzun zamandır girmediğiniz için, önlem maksatlı bu yasa gereği kalıcı olarak kaldırdık' dedi. Ve oyuna girmemekti tek suçum. Hile kullandın vs dese anlayacağım. Ben hayatımda böyle saçma sapan bir oyun şirketi görmedim. Hem param gitti. Hemde oyunu oynayamadım. Sözleşme de imza attırdık diyor. İşim gücüm yok 200 satır İngilizce pragrafı mı okuyacağım? Kimse okumuyor ki. Öyle böyle paramın üstüne yattılar. Uzun süre Escape from Tarkov oynamazsınız, hesabınız 'artık' güme gidiyormuş arkadaşlar. Fotoğrafta atıyorum.

Tüh tam da alacaktım.

Oyunu 850TL'ye aldım ve ben memnunum oyun güzel

Ben geçen sene gittim Escape from Tarkov satın aldım. Euro üzerinden TL'ye güncel olarak dönen bir fiyatı vardı. Ve gerçekten pahalıydı. Hayatımdan dolayı giremedim edemedim oyuna vs. geçen gün başlamak istedim. Bir baktım 'hesabınız engellendi' gibi bir şey yazdı. Dedim Allah Allah, birkaç kez girdim ben bu oyuna. Neden şimdi öyle yaptı diye, şifre sıfırlama gönderdim. Baktım şifre sıfırlama maili geliyor ama tıklıyorum linki hata diyor. En son desteğe yazdım ve 'hesabınıza uzun zamandır girmediğiniz için, önlem maksatlı bu yasa gereği kalıcı olarak kaldırdık' dedi. Ve oyuna girmemekti tek suçum. Hile kullandın vs dese anlayacağım. Ben hayatımda böyle saçma sapan bir oyun şirketi görmedim. Hem param gitti. Hemde oyunu oynayamadım. Sözleşme de imza attırdık diyor. İşim gücüm yok 200 satır İngilizce pragrafı mı okuyacağım? Kimse okumuyor ki. Öyle böyle paramın üstüne yattılar. Uzun süre Escape from Tarkov oynamazsınız, hesabınız 'artık' güme gidiyormuş arkadaşlar. Fotoğrafta atıyorum.

Üzüldüm hacım geçmiş olsun ben 2 yıl oynadım 6 ay araba verdim bir şey olmadı hatta Ruslardan oyun içi para aldım 30 gün ban attılar ama senin olayı ilk defa duydum belki 2 wipe girmezsen diye bir kural olabilir.

Oyuna girmedik diye hesap mı kapatılırmış yahu? Fazlasıyla saçma bir politika, saçma bir şirket. Diyecek söz bulamıyorum.
Ben 3-4 ay Rainbow 6 Siege oynamamıştım, sonra oyunu açtığımda hepsi sanırım 1 aylık 25-30 karakter verdi (1 ayın sonunda hepsi kaldırıldı hesaptan). Firma var firma var, Ubisoft bazı konularda çok iyiydi, en azından bir zamanlar. Belirtmek istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı