Eşcinsellik ve neden doğal bir şey olduğu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkesi kendin mi sanıyorsun sen? Beni kaç kuruşluk tanıyorsun da böyle bir genellemeye gittin? Konuyuda benzer hassasiyette yazdıysan sen zaten çoktan haketmişsin kötü muameleyi. Var herkesin kendince bir kaynağı.
Genelleme için özür dilerim. Yanlış oldu. Fakat cımbızlama yapmışsınız. Attığım kaynakta mektubun devamını inceleniyor. Büyük bir bölüm Einstein'ın panteist olduğunu söylemektedir.
Çok haklısınız fakat sizin de "Kime ne anlatıyorum ki?" dediğiniz olmuyor mu? 😀
Bazen oluyor fakat sabrediyorum.

Evrim bir doğa kanunudur. Bize bunun neden ve nasılını açıklayan şey ise evrim teorisidir. Tek hücreliden çok hücreliye geçiş deneyi var bir sürü.
Evrim 160 yıldır kabul gören bir şeydir. Bilgi yanlışınız var ne yazık ki. Bu konu hakkında da bir konu açacağım. 1 haftadır yazısını yazmakla uğraşıyorum.

Zamanla oluyorsa İslam 1500 yıldır kabul görüyor, deneyde bir avcı ortama katıldı diyor madem her şey tek bir hücreden oluştu bu avcı da ne?

Yine konuyu başka yerlere çekmek ha? İyiymiş, konu yine amacından saptı. Gelip kaos çıkarmaya çalışacağınıza kanıt sunarak seviyeli bir ortam yaratmayı da seçebilirdik, ama normal.
Karşısındaki insana 'Cahillik Abidesi' diyip, kendisine 'Aslan Parçası' denilince yediremeyip terbiyeni takın diyip konuda 2 tane mesajı olan adama 'Kaos çıkartıyorsunuz' demek de iyiymiş, hatta değil, gülünçsünüz.

Tanım kısmını yanlış yazmışım teşekkürler uyarı için. Şunu söylemek istedim;

Enerji yoktan var edilemez, var olan enerji yok edilemez.--> Kanundur. Doğruluğu kanıtlanmıştır.
Evrim----> Kanun olmamakla beraber örnekler ile açıklanmaktadır. Deneysel değildir. Bilimde tek gerçek deneysel sonuçlar ile doğruyu vermesidir.

Evrime ve büyük patlama teorisine karşı değiilim. Demek istediğim sadece gerçekten var demek bilim insanları bile diyemiyor iken biraz saçma açıkcası.
Yanlis.
Evrim bir yasadir.
Birden fazla da teorisi var.
Deneysel olmamasi gibi bir sey yok. Mutasyona dayali bir olayin deneysel olmadigini iddia etmek icin hic biyoloji bilmemek gerek.

Eş cinsellik istemeden oluşan bir şey olmasına rağmen hala tercih diyenler var bana göre bozukluktur, hastalıktır. Eğer bir insan bununla gurur duymuyorsa ve diğerleri gibi yaşamına devam ediyorsa benim için sakıncası yoktur her insanda hastalıklar bozukluklar olabilir. Tabii ki aptalca tavırlar içinde olan LGBT üyelerininden bahsetmiyorum.

Hocam ozaman tek hücreli canlılar nereden evrildi? Atomlardan mı?

Peki atomlar nereden evrildi? Atom altı parçacıklar mı ? Peki ya onlar?

Karanlık enerji mi? Bilim bilmiyor. O alıntı yazdığınız bilgilerin hepsi insan yazımı sizin benim gibi insanlar. Kendi düşüncelerini katarak anlatırlar. Biz düşünelim biz yazalım.
Evrim Ağacı tüm kaynakları yazının altında belirtir. Bu yüzden orayı atıyorum. Atomlar canlı değil, nereden evrilecek? Abiyogenez teorisini ve Miller Urey deneyini araştırmanızı öneririm.
Zamanla oluyorsa islam 1500 yıldır kabul görüyor, deneyde bir Avcı ortama katıldı diyor madem her şey tek bir hücreden oluştu bu avcıda ne ?
"Avcı" bir tek hücreli olduğunu anlamak zor olmamalı.

Yanlis.
Evrim bir yasadir.
Birden fazla da teorisi var.
Deneysel olmamasi gibi bir sey yok. Mutasyona dayali bir olayin deneysel olmadigini iddia etmek icin hic biyoloji bilmemek gerek.
Ben arkadaşın şempanze atamız cümlesine ithafen söyledim. Tabiki mutasyonlar var-evrim var. En basit örneği pandemi dönemindeyiz ve virüs bile mutasyonlara uğruyor.

Ama cidden hala şempanzelerden evrildik cümlesi nasıl savunuluyor? Bu bir teoridir işte.

Eşcinselliğin olması normal bir şeydir. Fakat eşcinsellik normal olan durum değildir. Cinsellik üreme için vardır ve eşcinsel ilişkide üreme olmaz.
Bu benim görüşüm. Yanlış bulduğunuz bir şey varsa düzeltebilir misiniz?

Ayrıca eşcinsellik neden kötü bir şey olarak görülüyor halâ anlayabilmiş degilim. Çocuk yapma imkânları yok desek zaten ülkenin nüfusu fazla. Eksiğimiz yok, fazlamız var. Lütfen eşcinsellik karşıtı biri beni aydınlatsın.

Ben arkadaşın şempanze atamız cümlesine ithafen söyledim. Tabiki mutasyonlar var-evrim var. En basit örneği pandemi dönemindeyiz ve virüs bile mutasyonlara uğruyor.

Ama cidden hala şempanzelerden evrildik cümlesi nasıl savunuluyor? Bu bir teoridir işte.
Şempanzeler ile soy ağacımız 6 milyon yıl önce ayrıldı. Şempanzeler ile ortak ataya sahibiz yani, onlardan evrilmedik. Teori dediğin şey üstte attığım gibi gözlemlenen, test edilen şeydir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı