Eski arkadaşımla barışmalı mıyım?

Ailem bana ondan daha iyi tercihler olacağını düşündüklerini ve liseye yeni atıldığım için hayatımdan daha bir sürü insanın gelip geçeceğini söyledi. Sizce haklılar mı? Gerçi 9 bitti hala evdeyim 😀.
Ailen haklı, çok kişiyle tanışacaksın. Hepsi de gelip geçecek. Daha 2 ay önce 10 yıllık arkadaşım artık arkadaşlığı sürdürmek istemediğini söyledi.

Ailem bana ondan daha iyi tercihler olacağını düşündüklerini ve liseye yeni atıldığım için hayatımdan daha bir sürü insanın gelip geçeceğini söyledi. Sizce haklılar mı? Gerçi 9 bitti hala evdeyim 😀.

Evet haklılar lise hayatım boyunca bir sürü insan geldi geçti aralarından sadece 4 veya 5 tanesiyle konuşuyorum ve birlikte vakit geçiriyorum. Ayriyeten sana tavsiyem lise hayatın boyunca kimseye taviz vermemen ama aranı da eşit oranda iyi tutman.

Tabii ben küsmemizin ardından biraz düşündüm ve dini açıdan ailelerimiz pek uyuşmuyor onun yaşam tarzı farklı benimki ise çok farklıydı.

Zıt kutuplar birbirini çeker. Hem birbirinizin görüşlerini ortaya koymak zorunda değilsiniz, her şey dini inançtan ibaret değil.

Ben de öyle sayılabilirim çünkü dediği laflar çok kalp kırıcı sözlerdi. Siz olsanız ne yapardınız merak ediyorum. (Söylediği hatırladığım sözler: Senin hakkında arkadaşlarımda bu çocuk mal ya kanka konuşma bunla diyor, çok aptal bir veletsin, benimle paylaştığın her şeyi herkese anlatacağım ve bir de kız arkadaşımla ilgili bir şey söyledi fakat banlanmak istemiyorum.)

Erdemlik yapıp özür dilemiş. Yüz yüze buluşup barışmanız sizin için daha iyi olur. Nasıl olsa insan insanın kurdudur. Hem küskünlüklerin olmadığı dostluklarda sıkıntı vardır.

Ben olsam barışmazdım. Bu tipler hep böyle. Sana söver de söver, sana hakaret eder sonra "Kanka özür dilerim bir daha yapmam." derler. Sonra aynı şeyleri bir daha yapar olan sana olur. Seni sinir küpü etmekten başka bir işe yaramazlar.
Öyle serseri tipli bir çocuk değil, öyle yetişmedi yani. Fakar huyu sizin dediğiniz gibi olabilir.

Öyle serseri tipli bir çocuk değil, öyle yetişmedi yani. Fakat huyu sizin dediğiniz gibi olabilir.
Öyle yetişmemiş olabilir her size kötü sözler söyleyen insan serseri değil tabii ki de. Ama bir kere yapan bir daha yapar. Hele bir arkadaş grubunuz varsa ortak alır yanına birini sizin arkanızdan konuşma olasılığı baya yüksek olur.

Öyle yetişmemiş olabilir her size kötü sözler söyleyen insan serseri değil tabii ki de. Ama bir kere yapan bir daha yapar. Hele bir arkadaş grubunuz varsa ortak alır yanına birini sizin arkanızdan konuşma olasılığı baya yüksek olur.
Ortamımız yok sadece 2miz vardık. Ara sıra onun arkadaşları ve onun ile buluşup geziyorduk ondan öyle demişler. Küfür etmemek mallık oluyor heralde.

Haklılar. Seninle aramızda yaklaşık 10 yıl kadar fark var ve şöyle bir örnek vereyim, liseden sonra tanıdığım insanların sayısı, lise ve öncesinin 100 katı falan olabilir. Sosyal çevren, okulun, işin, karakterin geliştikçe kendini sürekli yeni ortamlarda bulacaksın ve emin ol bu günlerini hatırlamayacaksın bile. Bilerek, isteyerek seni üzen insanlardan uzak durmaya bak.

@ByCookie cidden küfür etmeyen insanlar hakkında öyle bir düşüncesi varsa o insanın arkadaş olmak için bir sebep yok. Küfür edince havalı olmuyorsun, küfür etmeyince de saf olmuyorsun.

Aynısını yaşadım. 1 Affettim, 2 Affettim, 3-4 derken 10'dan fazla affettim. Sonrasında 1 gün benle oynayıp öbür gün yine sövüyorlardı. Bana kukla gibi davrandıklarını fark edince çıktım gittim.

Geri
Yukarı