Eski bozuk HDD PC'ye takılınca PC'deki diğer HDD'nin verilerini siler mi?

Erenla

Hectopat
Makaleler
9
Arkadaşlar herkese selam. Bende eski HDD var 2009'lardan kalma hatırladığım kadarıyla PC'yi kapattığımda masaüstündeki her şey siliniyordu, her açtığımda masaüstünde hiçbir şey olmuyor siliniyordu.
Şimdi arkadaşlar bayağıdır kullanmıyorum, eski depomdaki PC'de takılıydı hala, ben de o HDD'yi PC'me montaj yapsam mı diye düşündüm.
Sorum şu arkadaşlar o HDD'yi PC'ye takarsam birinci HDD'deki verileri siler mi?
Bir de o HDD masaüstünu silmesinin nedeni nedir? Tamir edilebilir mi, düzelir mi?
Teşekkürler.

Arkadaşlar herkese selam. Bende eski HDD var 2009'lardan kalma hatırladığım kadarıyla PC'yi kapattığımda masaüstündeki her şey siliniyordu, her açtığımda masaüstünde hiçbir şey olmuyor siliniyordu.
Şimdi arkadaşlar bayağıdır kullanmıyorum, eski depomdaki PC'de takılıydı hala, ben de o HDD'yi PC'me montaj yapsam mı diye düşündüm.
Bir de o HDD masaüstünu silmesinin nedeni nedir? Tamir edilebilir mi, düzelir mi?
Teşekkürler.

Hayır, çünkü her hard disk sadece kendi verilerini düzenleyebilir. 2 harddisk'i birden taktığında anakartın 2 harddiski birden yönetebilmeni sağlar ama 1 harddisk sorunluysa olan o harddiske olur. Diğer harddiske hiçbir şey olmaz.

Hayır, çünkü her hard disk sadece kendi verilerini düzenleyebilir. 2 hard Disk'i birden taktığında anakartın 2 hard diski birden yönetebilmeni sağlar ama 1 hard disk sorunluysa olan o harddiske olur. Diğer harddiske hiçbir şey olmaz.

Hocam bir sorum olacak o hard diski taktiğimda Boot ile hard disk secip mi PC baslatilicak.

Ben ne zaman yedek eski diski taksam ana diskin spin up time hemen etkileniyor.

Öteki HDD etkilenirmi yani hocam fazla anlamıyorumda.

Bilgisayar kapalı ama güç hala açıksa sonraki takılan diskten boot etmeye çalışacağını sanmam.
Şahsen ben eski yedek kullandığım diski ne zaman taksam 1. diskim kısa süreliğine performans olarak etkileniyor. Sizde ne olur bilemem.

Teşekkürler.
HDD'lerde masaüstünü silme şeklinde bir donanımsal arıza olması mümkün değil. Virüs vb. bir sorunu vardır. Bozuk HDD veri kaybı yaşanacaksa sadece masaüstüne özel olmaz o iş. Sistemi açamazsınız windows dosyalarıda silinir. HDD yi takıp antivirüs ve antimalware taraması yapın.

Geri
Yukarı