Eski günlerdeki korsan CD satıcılarını özlediniz mi?

Hiç özlemiyorum. Küçükken bir oyun almıştım hatta kırtasiye gibi bir yerdi açıkçası. Küçüğüz tabi bilmiyoruz oyunun kapağı güzel adı da güzel geliyor bana. Neyse aldık kurduk oyunu. Oyunun başlangıcında benim hayallerimde yer edinen bir müstakil ev etrafında yaprakları sararıp dökülmüş ağaçlar, yeşillikler kuş sesleri vs. Evin içine girdim sonra kulaklarımın etrafında dolaşan bir ses arkamı bir döndüm ev yanıyor falan direk kapadım 😅. Korku oyunuymuş...

Yalan değil ben özledim :) Ama hiç almadım. Bizde elden ele dolaşırdı DVD'ler. Orijinal veya NoCD değilse imaj programları ile diskin tüm imajını alır diğer arkadaşa verirdik. Sonraki vakitlerde okuldan gelince sanal sürücü mantığı ile tekrar oynardık.

Korsan ile orijinal ayrımı zaten yoktu o dönemde. Çalışıyor mu çalışıyor, oynatıyor mu oynatıyor. Zaten alan adam da para ile almış bilmiyor korsan olduğunu aslında. Alabileceğin en orijinal oyun DVD'si gazete kuponuyla :)

Zaten eskiden de herkeste bayağı korsan film arşivi vardı. Film, dizileri eski torrent sitelerinden falan indirip o muhteşem Princo CD/DVD'ler üzerine kaydederdik. Her seferinde aldığım 3 DVD'den birisi yakma esnasında bozulurdu :D

Tabi sonradan anlıyorsun orijinal şeyler almanın zevkini, güzelliğini. Yaş küçüklüğünün verdiği rehavet de var biraz.

Zaten özleme nedenim de korsan olduğu için değil. Yaşımız küçüktü, güzeldi o günler.

Tabii şimdi korsanı desteklemiyorum. İhtiyacım varsa mümkün mertebe ücretsiz alternatifleri bulmaya çalışıyorum. Oyun için ise zaten oynamıyorum. Oynayacaklarımı da alırım zaten.

Geçmişte çok defa almıştım ve özledim. GTA San Andreas, Train Simulator, NFSC gibi birçok oyunu zamanında korsan almıştım. Biraz arşivi karıştırsam hâlâ bulabilirim.

Bizim her zaman aldığımız bir abi vardı, küçük bir dükkan, artık herkes internetten indirmeyi öğrendiği için sanırım battı. En son aynı dükkanda ikinci el malzemeler satıyordu ve sanırım o da olmayınca büfeye çevirdi. Şimdi de devren satılık afişi asmış, hey gidi.

Geri
Yukarı