Eski konular neden hortlatılır?

Deepcx

Kilopat
Selamlar, uzun zamandır çok merak ettiğim bir konu olduğu için sizlere sormaya karar verdim. Technopat'ın Technopat bölümünde haberler paylaşılıyor bildiğiniz üzere. Ben de teknoloji sever olarak her gün haberleri takip ederim. Fakat gel gelelim örneğin 2012'de yapılmış bir haberin üst sıralarda yer aldığını görüyorum, sadece haber olması da gerekmiyor, herhangi bir gönderi bir sebepten hortlatılıyor.

Sizce bunun, yani eski konuların hortlatılmasının asıl nedeni ne olabilir? Bu bir psikolojik sorun mudur? Instagram gönderilerinde veya YouTube yorumlarında "ilk" yazan kişilerle aynı hissiyatı mı yaşıyorlar? Hayatlarında yeterince ilgi alamadıkları için, bir şey başaramadıkları için konuyu hortlatıp adlarının görünmesini, kendilerinden bahsedilmesini mi istiyorlar? Düşüncelerinizi merak ediyorum, aranızda bir psikolog varsa ve konu hakkında yorum yaparsa ayrıca sevinirim.

Canları istedikleri için, bu kadar basit.

Tek bir perspektiften yaklaşıp, durumu "sorunsalmış" gibi değerlendirip; sözde esprili bir dille psikolojik sorunmuş gibi görerek konusunu açıp ele almanız çok saçma. Ayrıyeten yeni bir konu açmaktansa; konu kirliliğinin yaşanmaması adına aynı doğrultuda açılmış olan eski konulara yönelmek daha doğrudur genelde.

Son düzenleme:
Selamlar, uzun zamandır çok merak ettiğim bir konu olduğu için sizlere sormaya karar verdim. Technopat'ın Technopat bölümünde haberler paylaşılıyor bildiğiniz üzere. Ben de teknoloji sever olarak her gün haberleri takip ederim. Fakat gel gelelim örneğin 2012'de yapılmış bir haberin üst sıralarda yer aldığını görüyorum, sadece haber olması da gerekmiyor, herhangi bir gönderi bir sebepten hortlatılıyor.

Sizce bunun, yani eski konuların hortlatılmasının asıl nedeni ne olabilir? Bu bir psikolojik sorun mudur? Instagram gönderilerinde veya YouTube yorumlarında "ilk" yazan kişilerle aynı hissiyatı mı yaşıyorlar? Hayatlarında yeterince ilgi alamadıkları için, bir şey başaramadıkları için konuyu hortlatıp adlarının görünmesini, kendilerinden bahsedilmesini mi istiyorlar? Düşüncelerinizi merak ediyorum, aranızda bir psikolog varsa ve konu hakkında yorum yaparsa ayrıca sevinirim.
Ben de yaptim kendi konunuza cevap gelmeyince önceden sizinle aynı sorunları sorup , bırakılan konu sahiplerine ve yazanlara nasıl buldunuz diye sorulması gayet normal.

sözde esprili bir dille
Hayır sözde esprili bir dille değil, oldukça ciddi ve net bir dille bu yazıyı yazdım. ''Psikolog varsa'' cümlem bile ciddiydi, çünkü bunun bir sorun olduğunu düşünüyorum. Bu kadar defansif yazdığınıza göre sanırsam siz de konu hortlatıyorsunuz, bu bir varsayım tabii. :)

psikolojik sorunmuş gibi görerek konusunu açıp ele almanız çok saçma
Konu dışı bölümünde isteyen istediği konudan bahsedebiliyor, bu size saçma gelebilir, neden cevap verme gereği duydunuz ki? Geçebilirdiniz. :D Ben kendi düşüncemi yazdım ve diğer Technopat üyelerinin bu konudaki görüşlerini merak ettim. Abartmaya gerek var mı?

konu kirliliğinin yaşanmaması adına aynı doğrultuda açılmış olan eski konulara yönelmek daha doğrudur genelde.
Şimdi şöyle bir durum var, yukarıda yazdığım cümlemi anlamamışsınız. Ben haberler bölümünü kastetmiştim. Günümüzle alakası olmayan konuların bir sebepten hortlatılmasından bahsettim. Bir sorun yaşayıp konu açmak istediğimizde aynı konu daha önceden açılmışsa onlara zaten bakmalıyız, çözüme kavuşulmamışsa veya sunulan çözüm bizde işe yaramamışsa hortlatarak cevap yazabiliriz. Bunda yanlış bir şey yok zaten. Benim bahsettiğim hortlatma bu değil. Bunu neden psikolojik sorun olarak göreyim? :D

Bu konu gibi mi?
Evet hocam, attığınız iki konuda olduğu gibi.
Ben de yaptim kendi konunuza cevap gelmeyince önceden sizinle aynı sorunları sorup , bırakılan konu sahiplerine ve yazanlara nasıl buldunuz diye sorulması gayet normal.
Hocam gözünü seveyim ben onu mu kastettim?

Genel olarak yazıyorum bu mesajı, okuduğunuzu lütfen iyi anlayın arkadaşlar. Eğer anlamadıysanız, burada ne demek istedin diye sorabilirsiniz. Ben bile cevap yazarken iki üç defa düşünüyorum, yazım hatası var mı, yanlış yazdığım bir yer var mı diye.

Geri
Yukarı