Eski oyunları crackli indirmek zararlı mı?

Theshadowoltali

Hectopat
Daha fazla  
İlk öncelikle herkese selam merakım şudur GTA Vice City San Andreas ve GTA 3 gibi eski oyunları çocukken oynamıştım ama şu an bir daha oynamak istiyorum ve 8 yıldır Steam kullanıcısıyım, 2-3 yıldır da Steam'den alışveriş yapıyorum yaklaşık 200 küsur oyun aldım korsan oynamam diye ama beklememe rağmen hala bu oyunlar tekrardan piyasaya sürülmedi, o yüzden bu oyunları crack olarak yüklememde bir sakınca var mı? Ben de normalde cracke kesinlikle karşıyım ama para bazı şeyleri satın alamıyor o yüzden düzgünce anlatabilirseniz sevinirim iyi günler dilerim.

Güvenilir yerden indirdiğiniz sürece hiçbir sorun oluşturmaz. Genel olarak korsan içerikler virüslü diye bir algı var da doğru yerden indirmek önemli. Hangimiz WinRAR'a para verdi mesela? Hiçbirimiz. Aşırı korsana karşı olanlar WinRAR'a da para ödeyebilir mesela.

Site güvenilir ise sorun olacağını sanmam çünkü bazı eski oyunlar dijital olarak satılmıyor maalesef örnek olarak NFS most wanted (2005) gibi. Satın alınmadığı zaman crack kalıyor tek çare bazı kişiler CD olarak satıyor ama işte eski oyunlar olduğu için uçuk fiyatlar.

İlk öncelikle herkese selam merakım şudur GTA Vice City San Andreas ve GTA 3 gibi eski oyunları çocukken oynamıştım ama şu an bir daha oynamak istiyorum ve 8 yıldır Steam kullanıcısıyım, 2-3 yıldır da Steam'den alışveriş yapıyorum yaklaşık 200 küsur oyun aldım korsan oynamam diye ama beklememe rağmen hala bu oyunlar tekrardan piyasaya sürülmedi, o yüzden bu oyunları crack olarak yüklememde bir sakınca var mı? Ben de normalde cracke kesinlikle karşıyım ama para bazı şeyleri satın alamıyor o yüzden düzgünce anlatabilirseniz sevinirim iyi günler dilerim.
Güvenilir siteleri kullanmanız faydanıza, size bir taktik vereyim. Bir site buldunuz, siteyi araştırın. Örnek veriyorum "....indir.com sitesi güvenilir mi technopat" olarak aratın. O site hakkında yorumlar gelir, piyasada güvenilir siteler var. Ben de çoğu zaman kullanıyorum.

Tam garanti olarak güvenilir diyemeyiz, ama kankabeleşindir.com sitelerinden indirmezseniz bir sıkıntı olmayacaktır.

Virüs çoğunlukla korsan siteden değil sitenin reklamlarından popuplardan vs bulaşır. Bilinçli kullaniciya bir şey olmaz yani. Kaldı ki abadoned Games statüsüne girmiş oyunları mecbur korsan indireceksiniz legal şekilde elde etme şansınız yok. 50 tane dil desteği sunup ısrarla Türkçe sunmayan oyunlara da para verilmesini doğru bulmuyorum. Aynı ücreti herkes verip sana aynı hizmeti sunmuyor sonuçta.

Güvenilir bir yerden indirirsen sıkıntı olmaz. En güvenilir iki tanesi
Kod:
FitGirl
ve
Kod:
Dodi repacks
fakat orijinal sitesinden indir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Virüs çoğunlukla korsan siteden değil sitenin reklamlarından popuplardan vs bulaşır bilinçli kullaniciya bir şey olmaz yani. Kaldı ki abadoned Games statüsüne girmiş oyunları mecbur korsan indireceksiniz legal şekilde elde etme şansınız yok. 50 tane dil desteği sunup ısrarla Türkçe sunmayan oyunlara da para verilmesini doğru bulmuyorum aynı ücreti herkes verip sana aynı hizmeti sunmuyor sonuçta.

Virüsler pop up veya diğer şeylerden bulaşmaz, virüs dediğimiz şey indirerek bulaşır. Yani bir şey indirmeden virüs bulaşmaz, yanlış bilgi vermeyin hocam.

Geri
Yukarı