Eskiden Ultra'da 120 FPS alırken şimdi ise Low ayarlarda 25 FPS alıyorum

jun misugi

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar, 2017 Ağustos ayında bir sistem toplamıştım. Özet geçmem gerekirse RX 560 (4 GB) ekran kartına, AMD FX 6100 3.3 GHz işlemciye ve 8 GB RAM'e sahibim.

Sistemim doğal olarak eskidi ve gerçekten şu anki oyun performansı eskisine göre berbat. FIFA 18 Ultra grafiklerde 120 FPS alıyordum, şimdi ise FIFA 19 en düşük grafiklerde 25 FPS'i bile geçemiyorum. GTA V Ultra'da 60 FPS alan sistem, GTA San Andreas'da FPS düşmesi veriyor, 40-45 FPS ile oynatıyor.

Benim ne yapmam gerekiyor arkadaşlar? Bir darboğaz söz konusu sanırım ama bu kadar da farkedeceğini düşünmemiştim. Çünkü sistemim ilk aldığımda aşırı güçlüydü. Tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, 2017 Ağustos ayında bir sistem toplamıştım. Özet geçmem gerekirse RX 560 (4 GB) ekran kartına, AMD FX 6100 3.3 GHz işlemciye ve 8 GB RAM'e sahibim.

Sistemim doğal olarak eskidi ve gerçekten şu anki oyun performansı eskisine göre berbat. FIFA 18 Ultra grafiklerde 120 FPS alıyordum, şimdi ise FIFA 19 en düşük grafiklerde 25 FPS'i bile geçemiyorum. GTA V Ultra'da 60 FPS alan sistem, GTA San Andreas'da FPS düşmesi veriyor, 40-45 FPS ile oynatıyor.

Benim ne yapmam gerekiyor arkadaşlar? Bir darboğaz söz konusu sanırım ama bu kadar da farkedeceğini düşünmemiştim. Çünkü sistemim ilk aldığımda aşırı güçlüydü. Tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkür ederim.
GTA San Andreas da FPS limitini kapatıp deneyin ama diğerlerini bilemem.

1- BIOS ayarlarını sıfırlayın.
2- BIOS pilini çıkarın. (1. yolun kesin versiyonu.)
3- Temiz bir format atın.
4- Kasa temizliği yapın.
5- Windows 10 1903 kullanmayın. (Bu sürüm darboğaza neden oluyor.)

Temizlik ve termal macun yenilemesi yaptınız mı?
Merhaba, konuya şu şekilde katılmak istiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim. Ben de oyundan 100 FPS alıyorken performansı arttırır diye düşünerek MSConfig'den işlemci sayısını 1'den 4'e yükselttim ve bilgisayar çok kötü duruma geldi 3-5 FPS alıyorum. Eski haline döndürdüm fakat bilgisayar eski haline gelmedi. SSD taktım formatladım hala aynı. RAM aldım onu takınca düzelmesini umuyorum. Sizce işletim sistemine zarar vermiş olabilir miyim? Sorun ne olabilir?

Tam bir bilgi sahibi olmamakla beraber kendi bilgisayarımın ağırlaştığını fark ettiğim zaman ya da oyunlarda düşük fpsler aldığını görmeye başladığım zamanlar ilk önce internette yer alan videolu çözümlere bakarım çözüm olmazsa direkt format atarım direkt çözüm olarak bunu tavsiye ederim. Lakin format atamayacak durumdaysan ciddi bir temizlik şart hem kasa içi hem dışı fark ettiğini göreceksin. Değiştirilmediyse bi de macun değişimi şart tabi.

@iTechOk kısa yoldan nasıl eski haline döndürebilirsiniz bilmiyorum fakat format atmak kesin çözüm olabilir.

@erhanbackhen eğer bilgisayarın içi kirliyse ve termal macun işlevini yitirdiyse format çare olmayacaktır maalesef. Ben önce temizlik yapılması taraftarıyım.

@iTechOk kısa yoldan nasıl eski haline döndürebilirsiniz bilmiyorum fakat format atmak kesin çözüm olabilir.

Öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim. 3 gün önce bu problemi yaşadım en başta format attım düzelmedi. SSD taktım ve format attım yine düzelmedi sorunun ne olduğunu anlayamıyorum ve benim yaşadığım soruna benzer bir sorun yaşayanla karşılaşmadım sayfada. Sorun sizce başka bişey olabilir mi?

Hocam çözümünü bulabildiniz mi ? Bende o tarz şeyler yaptım performansım düştü son zamanlarda. Sistemimde 16gb ram GTX 1050 4gb ve İntel İ7 7. Nesil işlemcili gaming notebook var bende fakat lolde 45 fps falan görmeye başladım. Çözdüyseniz lütfen bana da fikir verin.

Yeni konular

Geri
Yukarı