Eskiden Yeni Oyunlar vs. Şimdiki Yeni Oyunlar

Kendi oynadığım oyun türleri hakkında kendimce kısa bir değerlendirme yapayım.

Strateji

Age of Empires 4 tanıtıldı o da Diablo 3 gibi fanatikleri tarafından kısa hevesle tüketilebilir. Bu arada Age of Empires 2, C&C Generals Zero Hour, Stronghold Crusader, HoMM 3 sonrası tüm oyunlar konuda bahsi geçen oyuncuyla bütünleşmekten uzak tamamen ticari kaygı güdülerek çıkarılmış olduklarından strateji oyunlarına rağbet kalmadı yerlerini online LoL, Dota gibi oyunlara bıraktı.

Aksiyon

Far Cry 5 ve Assassin Creed Origins tanıtıldı. Bundan önceki tüm serileri bitirmiş birisi olarak bir Far Cry 3 ve Assassin Creed Black Flag sonrası çıkan oyunları sırf bitirmiş olmak için oynadım. Açıkçası aksiyon oyunları da artık tek tip oyun motorlarından çıkma birbirinin aynısı oyun tekniğine sahip oyunlar olduğundan bu tür ilgimi çekmemeye başladı.

RPG

Şu sıralar en çok vaktimi harcadığım oyunlar burada toplanmış bulunmaktadır. Fallout serisi, Witcher serisi, Mass Effect serisi, Deus Ex serisi, Elder Scroll Oblivion ve Skyrim olsun bunlara rakip oyunlar kolay kolay çıkmayacak görünüyor.

Kendi oynadığım oyun türleri hakkında kendimce kısa bir değerlendirme yapayım.

Strateji

Age of Empires 4 tanıtıldı o da Diablo 3 gibi fanatikleri tarafından kısa hevesle tüketilebilir. Bu arada Age of Empires 2, C&C Generals Zero Hour, Stronghold Crusader, HoMM 3 sonrası tüm oyunlar konuda bahsi geçen oyuncuyla bütünleşmekten uzak tamamen ticari kaygı güdülerek çıkarılmış olduklarından strateji oyunlarına rağbet kalmadı yerlerini online LoL, Dota gibi oyunlara bıraktı.

Aksiyon

Far Cry 5 ve Assassin Creed Origins tanıtıldı. Bundan önceki tüm serileri bitirmiş birisi olarak bir Far Cry 3 ve Assassin Creed Black Flag sonrası çıkan oyunları sırf bitirmiş olmak için oynadım. Açıkçası aksiyon oyunları da artık tek tip oyun motorlarından çıkma birbirinin aynısı oyun tekniğine sahip oyunlar olduğundan bu tür ilgimi çekmemeye başladı.

RPG

Şu sıralar en çok vaktimi harcadığım oyunlar burada toplanmış bulunmaktadır. Fallout serisi, Witcher serisi, Mass Effect serisi, Deus Ex serisi, Elder Scroll Oblivion ve Skyrim olsun bunlara rakip oyunlar kolay kolay çıkmayacak görünüyor.
Red Alert 2'yi unutmuşsun :) . AC'yi ben Black Flag'te bıraktım. Unity o buglardan sonra yüzüne bakmadım. Bende RPG oyumlarına sardım bu birkaç yıldır.

Tam bu konuya alakalı bir örnek.

Mafia2:
Çıkış tarihi:2010
Grafik: Kötü
Hikaye:Muhteşem 10 numara
Memnuniyet:10/9.9

Mafia 3:
Çıkış tarihi:2017
Grafik:Muhteşem 10 numara
Hikaye: Berbat (!)
Memnuniyet: 10/0.5

Red Alert 2'yi unutmuşsun :) . AC'yi ben Black Flag'te bıraktım. Unity o buglardan sonra yüzüne bakmadım. Bende RPG oyumlarına sardım bu birkaç yıldır.

Red Alert 2 önce çıkmıştı o yüzden Zero Hour sonrası dedim. Red Alert 2 Libya Demolition Truck'lar unutulur mu yahu. :D

Tam bu konuya alakalı bir örnek.

Mafia2:
Çıkış tarihi:2010
Grafik: Kötü
Hikaye:Muhteşem 10 numara
Memnuniyet:10/9.9

Mafia 3:
Çıkış tarihi:2017
Grafik:Muhteşem 10 numara
Hikaye: Berbat (!)
Memnuniyet: 10/0.5

Ben Mafia 2'yi bile Mafia 1'den sonra beğenmemiştim. Mafia 1 müzikleri, konusu ve oyun motoruyla efsanedir. Hele o yarış bölümünü geçene kadar sinirden az tırnaklarımı yememiştim. Sonunda gözlerimden yaş gelen tek oyundur ayrıca.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı