Eskileri özlüyor musunuz?

Başka biri de gelse bu ülke şahlanmazdı. Belki bu kadar beter olmazdık, bilemiyorum. Şimdiye kadar gerçekten bu ülkenin refahı için ter döken çok göremedim.

Belki bu kadar berbat da olmazdık, ben de bilemedim şimdi dediklerinizde haklısınız hocam. Yaani herkes bu ülkenin iliğini sömürdü ama kimse ter dökmedi Atatürk hariç. Yazık, çok yazık.

Bu konuda yapılmış bir araştırma vardı. Özetle hatırladığım insanın doğası gereği o anda mutsuz ise direkt olarak geçmişe bir özlem duyuyor olduğuydu. Bunun şaşırtıcı olan kısmı geçmişte daha kötü durumda olmuş olsa bile üzerinden belirli bir vakit geçtiği için sürekli geçmişin daha iyi olduğunu düşünüyor çünkü şuanın geleceğinin belirsizliği geçmişin (kötü de olsa) bilinirliğinden daha ürkütücü olması.

Bu konuda yapılmış bir araştırma vardı. Özetle hatırladığım insanın doğası gereği o anda mutsuz ise direkt olarak geçmişe bir özlem duyuyor olduğuydu. Bunun şaşırtıcı olan kısmı geçmişte daha kötü durumda olmuş olsa bile üzerinden belirli bir vakit geçtiği için sürekli geçmişin daha iyi olduğunu düşünüyor çünkü şuanın geleceğinin belirsizliği geçmişin (kötü de olsa) bilinirliğinden daha ürkütücü olması.

Şimdi bakıyorum geçmişte arkadaşlarımla yaptığım sohbete çok tatlı ve komik geliyor.:)

Yeni konular

Geri
Yukarı