Eskileri özlüyor musunuz?

Bilgisayarla 2014'te tanıştım, cidden o zamanlar süper zamanlardı. 2019'a kadar en azından iyiydi. Cidden 2020'den sonra ne olduysa oldu. Neden acaba?

Pandemi, virüs, hastalık ve eve kapanma. Bunun yanı sıra Türkiye'nin 2018'den beri berbatlaşan ekonomisi daha da berbatlaştı. Halk cahilleşti, nefret ve tahamülsüzlük arttı. Kısaca her geçen dönemle çamura daha da battık.

En temel nedeni bu zaten. Sonrasında büyümek gibi etkenler var ama ekonomi kadar baskın değil.
Ya da biz 2020'de kötüye gittiğini sadece "yeni" fark ettik. Eski ekşi sözlük entry'lerini okumuştum bir gün, ekonominin kötüye gideceği o zamanlardan belliymiş.

Halk cahilleşti
Halk'ın cahil olduğu 2000'li yıllardan belliydi, olay siyasete gidecek fazla yorum yapmak istemiyorum.

Ya da biz 2020'de kötüye gittiğini sadece "yeni" fark ettik. Eski ekşi sözlük Entry'lerini okumuştum bir gün, ekonominin kötüye gideceği o zamanlardan belliymiş.

Satacak şirket kalmayınca belli olmaya başladı. Hiçbir zaman iyi değildik aslında. Sonumuzu erteledik sadece. Bize denk geldi güzel oldu orası ayrı mesele

Acaba günahımız neydi bizim? Şanssızlık deyip bundan kurtulmak isterdim ama burada şans kelimesi sadece bir kalıp. Ne demek istediğim çok açık fazla yorum yapmak istemiyorum ben de.:)

Başka biri de gelse bu ülke şahlanmazdı. Belki bu kadar beter olmazdık, bilemiyorum. Şimdiye kadar gerçekten bu ülkenin refahı için ter döken çok göremedim.

Geri
Yukarı