Esnaftan Alınan Ürün için Tüketici Hakem Heyetine Başvurma

Sizin stresiniz diye bişey yok kardeşim. biz devlet memuruyuz. devlet ise vatandaştır. yani biz vatandaşın memuruyuz ona hizmet için orada oturuyoruz. o size bağırırsa siz daha çok bağırın. unutulmamalı ki onun asli görevi vatandaşı bilgilendirme ve hizmet etmek.

Başvurudan sonra birşey almanıza gerek yok zaten e-devlet üzerinden takip edebiliyorsunuz.
Yok yanlış anladınız: Mesajın üst kısmını diğer arkadaşa ithafen yazdım. Yoksa memurlar gayet nazik ve yardımseverdi hatta konuşurken başka bir sorunumuz için de yardım etmeye çalıştılar. :)

Not: Burası için:
Haksız olduğunuzu söylemiyorum zaten bazı söylemleri beni bile çıldırttı yukarıda da yazdım ama bir yandan da esnaflikta zor bin bir türlüsü ile uğraşıyorlar. Bu yine onca soylemine rağmen o veya bu şekilde siz üzerine düşmemiş israrci olmamış bile olsanız telafi etmeye çalışıyor gibi görünüyor. Ne bileyim ya insanlık hali kim bilir oda nelerle ugrasiyor, olabiliyor böyle şeyler deyip kestirip atmak gerekiyor bazen gibi geliyor. En azından zarar edilmeyecek durumlar için tabi ki bu soylemim. Neyse oda sizde zarar etmeden sonuçlanır umarım.
Haklı da olsan bu süreç insanı yıpratıyor.
Aynen orası öyle 3-5 ay beklememiz gerekiyor, bilirkişiye dert anlatmak gerekiyor vs. tabiri caizse işin sonunda bir şekilde esnaf parayı veriyor ama alana kadar eziyet ediyor.
Arkadaşlar başvuru yaptık karşı taraftan savunma istenmiş ama esnaf ürünün yenisini (daha öncede demişti ama 2 sefer ayıplı mal geldi) getireyim diyor. Şimdi biz getirme deyip, red cevabı çıkarsa mağdur olmayalım gerçi ürünü alma taraftarı da değilim o kadar tatsızlık olduktan sonra.

Yok yanlış anladınız: Mesajın üst kısmını diğer arkadaşa ithafen yazdım. Yoksa memurlar gayet nazik ve yardımseverdi hatta konuşurken başka bir sorunumuz için de yardım etmeye çalıştılar. :)

Not: Burası için:

Aynen orası öyle 3-5 ay beklememiz gerekiyor, bilirkişiye dert anlatmak gerekiyor vs. tabiri caizse işin sonunda bir şekilde esnaf parayı veriyor ama alana kadar eziyet ediyor.
Arkadaşlar başvuru yaptık karşı taraftan savunma istenmiş ama esnaf ürünün yenisini (daha öncede demişti ama 2 sefer ayıplı mal geldi) getireyim diyor. Şimdi biz getirme deyip, red cevabı çıkarsa mağdur olmayalım gerçi ürünü alma taraftarı da değilim o kadar tatsızlık olduktan sonra.
Savunmayı THH ye yolluyor. Oraya ne diyecek bekleyin.

Savunmayı THH ye yolluyor. Oraya ne diyecek bekleyin.
Kendisine; Ürünü artık istemediğimizi, ürünün bedelinin iadesini istediğimizi ve artık bu durumun artık can sıkıcı olduğunu belirttim. Savunma için tebligat gitti onun üzerine mi döndü? Orasını bilmiyorum ama umarım daha fazla uzamadan iade alırız, paramızla rezil olduk. :/

Kendisine; Ürünü artık istemediğimizi, ürünün bedelinin iadesini istediğimizi ve artık bu durumun artık can sıkıcı olduğunu belirttim. Savunma için tebligat gitti onun üzerine mi döndü? Orasını bilmiyorum ama umarım daha fazla uzamadan iade alırız, paramızla rezil olduk. :/
İnşallah hocam, istediğiniz gibi olur.

Önce faturasız satış yaptığı için sonra da ayıplı malı değiştirmediği için hem tüketici hakem heyetine hem emniyet genel müdürlüğüne başvurun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı